Ana Sayfa / Definecilik Klavuzu / Nasıl Define Avcısı Olunur?

Nasıl Define Avcısı Olunur?

Coğrafyanın belirli alanlarında define avcısı olabilmek için ruhunuzda bir kıvılcım olması gerekmektedir. Bu kıvılcım belki avdır, belki dışarı çıkıp keşfetmek için bir macera, belki de servetinizi ve zaferinizi bulmanın heyecanıdır. 

Bir hazine avcısı olmak ve olmayı öğrenmek için mükemmel bir tarif olması gerekir. Kişilerin içerisinde kamp yapmak, yürüyüş yapmak ve her hafta sonu keşfetmek ve yapılamadığında ise tek yapılması gereken bir dahaki sefere tekrar dışarı çıkabilmek olmalıdır. 

Define avcıları hikayeler duymayı ve Antik Mısır, Yunan mitolojisi ve yeni dünyada İspanyolların keşfi hakkında bilgi edinmelidir.

Hazine avını getirecek şeyin kişilik ve açık hava becerileri olduğunu söyleyebiliriz. Hazine avcısı, tarihi hazine avcısı ve araştırmacısı olmak, açık hava uzmanlığına sahip olmayı kesinlikle kolaylaştırır. Bir hazine avcısı olmak için karşınıza çıkan her şeyi üstlenebilmelisiniz. Bu yüzden her türden beceriye sahip bir ekip oluşturmalısınız. 

Define Avcısı Olmak İçin Gerekli Adımlar

1.) Biraz araştırma yapmanız gerekiyor. Sizi harekete geçirenin ne olduğunu bulun.   

2.) Bir fikriniz olduğunda, nasıl hazine avı yapmak istediğinize karar verme zamanı. Eski alanları metal cihazlar ile tespit etmek ister misiniz? Batık hazineleri aramak için kıyıdan tüplü dalış yapmak ister misiniz? Yoksa bunu daha çok tarihsel araştırmacı bir şekilde yapmak, bölgenizdeki kayıp tarihi araştırmaya başlamak ve ipuçları, eserler, mayınlar veya gömülü eşyaları bulmak için yola çıkmak ister misiniz?

3.) Şimdi alanı biraz daha daralttığınıza göre, bölgenizdekilerle başlamanız önerilir. Hazine avcılığı gerekli zaman ve malzemeler ile olur. 

4.) Başkalarına ulaşmaktan korkmayın. Bazı hazine avcıları gerçekten gizli kalmak istemektedir. Bunu en başından anlamak en iyisidir, ancak yerel halk gibi, hikayelerini paylaşmak isteyen nesiller boyunca bölgede yaşayan aileleri olan başkaları da var. Bu insanlar genellikle en iyi hikayelere ve efsanelere sahiptir. 

5.) Daha fazla bilgi bulmak için Google vb. gibi arama motorlarını kullanın. 

6.) İşin zor kısmında ise, size koçluk yapacak birini bulun. Bu süreç ise biraz sancılı olabilir fakat bilgi vermeye istekli olmadan önce onların güvenini kazanmanız gerekiyor. Yardım etmek istiyor gibi görünen birini veya grubu bulun. 

7.) Dikkat etmeniz gereken şeylerin bir listesini yapın. Unutmayın, doğal görünmüyorsa, büyük olasılıkla değildir ve insan yapımıdır. Bu kural su altında, vahşi doğada veya bir tarlada metal tespiti için geçerlidir. Gözlerinizi her zaman yapılar, eserler, eski kamplar, kaya anıtları ve dikkatinizi çeken diğer her şeyden ayırmayın.

Bir önceki yazımız olan Definecilik Hobisi ve Defineciliğin Püf Noktaları başlıklı makalemizde Define işaretleri, definecilik ve definecilik hobisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar: Define İşaretleri

Avatar

Hemen Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optionally add an image (JPEG only)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.