İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Para Kataloğu

Roma Sikkeleri – Augustus


+ - 0

Başlangıç ​​tarihi Octavian, ismi bugün sadece Augustus olarak bilinir. Bu Augustus, M.Ö. 27 yılında Senato tarafından kendisine verilmiş olan isimdir. Julius Caesar’ın torunu ve Sezar öldürüldüğünde meşhur bir askeri kariyeri izlemektedir. Bunun üzerine, büyük amcasının suikastçılarını intikam almak amacıyla bir dizi ittifak kurdu.

Görev için Lepidus ve Marc Antony’yi görevlendirdi, Brutus ve ortak komplocularını yenip üçünü de Roma dünyasına kazıdı. Böylece Lepidus, Afrika vilayetlerinin, Mısır’lı Marc Antony’nin, doğu vilayetlerinin ve geri kalanının Roma’nın kendisi de dahil olmak üzere Octavian’ın kontrolünde kaldı.

Triumvirat denildiğinde kararsızdı ve her biri diğerine karşı komplo kurmaya başladı. Ancak birkaç yıl içinde Lepidus güçlerinden arındırılmış ve Marc Antony büyük bir savaşta yenilecekti.

Antony ve eşi Kleopatra daha sonra Octavian’ı tek imparator bırakarak intihar etti. Octavian daha sonra ünvanını almasıyla tanınmış ve atandı ve Roma İmparatorluğunu 40 yıl daha yönetmeye devam etti.

Senato ile işbirliği yaparken bunu yaptı ve Romalılar, bu imparatorluğun bilinen olduğu ihtişamından büyük bir kısmına borçluydu

 

Yorum Yap