Ana Sayfa / Para Kataloğu / Roma Sikkeleri – Augustus

Roma Sikkeleri – Augustus

Başlangıç ​​tarihi Octavian, ismi bugün sadece Augustus olarak bilinir. Bu Augustus, M.Ö. 27 yılında Senato tarafından kendisine verilmiş olan isimdir. Julius Caesar’ın torunu ve Sezar öldürüldüğünde meşhur bir askeri kariyeri izlemektedir. Bunun üzerine, büyük amcasının suikastçılarını intikam almak amacıyla bir dizi ittifak kurdu.

Görev için Lepidus ve Marc Antony’yi görevlendirdi, Brutus ve ortak komplocularını yenip üçünü de Roma dünyasına kazıdı. Böylece Lepidus, Afrika vilayetlerinin, Mısır’lı Marc Antony’nin, doğu vilayetlerinin ve geri kalanının Roma’nın kendisi de dahil olmak üzere Octavian’ın kontrolünde kaldı.

Triumvirat denildiğinde kararsızdı ve her biri diğerine karşı komplo kurmaya başladı. Ancak birkaç yıl içinde Lepidus güçlerinden arındırılmış ve Marc Antony büyük bir savaşta yenilecekti.

Antony ve eşi Kleopatra daha sonra Octavian’ı tek imparator bırakarak intihar etti. Octavian daha sonra ünvanını almasıyla tanınmış ve atandı ve Roma İmparatorluğunu 40 yıl daha yönetmeye devam etti.

Senato ile işbirliği yaparken bunu yaptı ve Romalılar, bu imparatorluğun bilinen olduğu ihtişamından büyük bir kısmına borçluydu

 

Bir önceki yazımız olan Roma Sikkeleri - Arcadius başlıklı makalemizde antik roma sikkeleri, Arcadius ve Arcadius altın hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar: Falcon

Falcon
Uzun zamandır define ile hobi olarak ilgilenen araştıran ve define işaretleri çözümlerini hassasiyetle inceleyen bir adam. Her türlü define işaretleri ve avcılığı konusunda engin bilgi deneyimi ile sitemizde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duymaktadır.

Hemen Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optionally add an image (JPEG only)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.