Ana Sayfa / Mezarlar ve Tümülüsler / Kaya Mezarları Görsel

Kaya Mezarları Görsel

Sizlere çeşitli açılmış kaya mezarları görüntüleri paylaşıyorum bu görselleri inceleyerek sizlerde fikir edinebilirsiniz. Herhangi bir arazide açılmamış kaya mezarı gördüğünüzde nasıl açılacağı konusundada bir fikir edinmiş olursunuz çünkü girişlerin nasıl olduğu resimlerde net bir şekilde görünmekte.

Ayrıca bilinen toprak üstündeki kaya mezarların %80 lik bir bölümü dönem soygunu yemiştir ve bunların çoğunu bizanslılar açmışlardır bizansta mezar hırsızlığını meslek edinmiş çok fazla kişi vardı. resimleri büyütmek ve galeriyi aktif etmek için üzerine tıklayın sonra yön ok işaretleri ile ileri geri yapabilirsiniz. İyi Seyirler

 Kaya Mezarları Görselleri

Bir önceki yazımız olan Tümülüs Açılış Anı ve Mezar Hediyeleri başlıklı makalemizde tümülüs açılışı, tümülüs hazinesi ve tümülüs mezar hediyeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar: Falcon

Falcon
Uzun zamandır define ile hobi olarak ilgilenen araştıran ve define işaretleri çözümlerini hassasiyetle inceleyen bir adam. Her türlü define işaretleri ve avcılığı konusunda engin bilgi deneyimi ile sitemizde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duymaktadır.

3 Sorular

  1. Avatar

    Bi takım eski yazilar war okuyabilen warmi acba isteyen olursa görselleri atarim

  2. Avatar

    Kaya mezar olduğunu düşündüğüm resim var göndersem yardımcı olurmusunuz

  3. Avatar

    Kardesim bizim buldugumuz alanda acilmamis 400 civari kaya mezar var bunlarin 20 adeti axilmis ve sunaklardaki hediler alinmis acnak cubuk tabir ettigimiz aletle mezarin icine girsigimizde sunagin altini gosteriyor o sunakta yaklasik 90 santim horasan bu sunağin altin da ne olabilir ve yaklasik ne derinliktedir yarsimci olurmusniz

Hemen Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optionally add an image (JPEG only)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.