10

Terazi işareti Ender bulunan işaretlerdendir ve gömüsü oldukça değerli bir işarettir bu terazi işareti dünyadaki hayatında zengin bir tüccarı simgelemektedir bu tüccar öldüğünde bu işaretle simgelenmiştir ve zenginliğine göre belli bir miktar servetide onunla birlikte mezara konmuştur. Böyle bir terazi işareti bulursanız emek ve zaman harcamaya değer bir işarettir. Ayrıca gömüsü oldukça zordur bunuda bilmekte fayda var.

Definede Terazi İşareti

Definede terazi işaretinde dikkat etmeniz gereken en önemli şey terazinin kollarıdır biri muhakak ağır gelmektedir yani bi taraf daha aşağıdadır bunu anlamak için varsa terazi diline bakın hangisi biraz daha aşağıdaysa o taraf ağırdır demektir işte o taraf yani ağır gelen taraf malın olduğu yerdir ana paranın desek daha doğru olur hafif gelen taraftada bir miktar para vardır o yönüde araştırmayı ihmal etmeyiniz.

Definede Terazi İşaretinin Çözümü

Ağır gelen taraf yönünde ilerleyerek sonuca ulaştıracak işareti arayınız gerekirse milim milim inceleyin ama size bir tüyo olarak vereyim kefe ile terazi arasındaki ip yani bağlantı kadar bir mesafe yol almalısınız yani ölçün kaç cm geldi ise okadar metre ilerleyin vardığınız noktada işareti bulun o işaret size ana paranın yerini verecektir bu işaret bazen köprü veya o civarda biryerlere götürür.

iyice inceleyin dediğim gibi zor bir gömüdür ama parası yüklüdür uğraşmaya değer. ayrıca eğerki terazi işaretinin yanında herhangi bir başka işaret varsa onuda dikkate alın çalışmalarınızı ona göre yapın bu arada hafif kalan kefe tarafındaki parayı bulmayı eslemeyin o daha kolaydadır muhtemelen son nokta işaretinin oradadır parası.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  faydal_
  Faydalı
 • 0
  k_t_
  Kötü
 • 0
  eh_i_te
  Eh işte
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yorumlar (10)

 1. Ölçüm yapın.kac santim ise o kadar metre ileride denmesi yok mu!ben bunu anlayamadım gitti.1000 senelik defineyi gömdükleri zaman metrik sistemi mi kullaniyorlardi.

  • dönemine göze eski medeniyetler 60 lık sayı sistemini kullanırlardı roma ise 10 luk sistem yani sayısal değerler hep vardır.

   • Abicim bende bi resim var sana nasıl gönderebilirim olmazsa numara at ordan gönderiyim eğer bişey çıkarsa ilk sana söylerim senide düşünürüz

 2. Magranin içinde ise nasıl olur

 3. Selam Bedir kardeş mağara içinde terazi ile ilgili olarak bana ulaşırmışın.

 4. 16 Kasım 2018

  Biraz öncede bir içerik gönderdim fakat emin olmak için tekrar gönderiyorum.

 5. 14 Nisan 2020

  Çok yararlı bilgiler var sitenizde teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.