Ana Sayfa / Define İşaretleri / Definede Terazi İşareti

Definede Terazi İşareti

Terazi işareti Ender bulunan işaretlerdendir ve gömüsü oldukça değerli bir işarettir bu terazi işareti dünyadaki hayatında zengin bir tüccarı simgelemektedir bu tüccar öldüğünde bu işaretle simgelenmiştir ve zenginliğine göre belli bir miktar servetide onunla birlikte mezara konmuştur. Böyle bir terazi işareti bulursanız emek ve zaman harcamaya değer bir işarettir. Ayrıca gömüsü oldukça zordur bunuda bilmekte fayda var.

Definede Terazi İşareti

Definede terazi işaretinde dikkat etmeniz gereken en önemli şey terazinin kollarıdır biri muhakak ağır gelmektedir yani bi taraf daha aşağıdadır bunu anlamak için varsa terazi diline bakın hangisi biraz daha aşağıdaysa o taraf ağırdır demektir işte o taraf yani ağır gelen taraf malın olduğu yerdir ana paranın desek daha doğru olur hafif gelen taraftada bir miktar para vardır o yönüde araştırmayı ihmal etmeyiniz.

Definede Terazi İşaretinin Çözümü

Ağır gelen taraf yönünde ilerleyerek sonuca ulaştıracak işareti arayınız gerekirse milim milim inceleyin ama size bir tüyo olarak vereyim kefe ile terazi arasındaki ip yani bağlantı kadar bir mesafe yol almalısınız yani ölçün kaç cm geldi ise okadar metre ilerleyin vardığınız noktada işareti bulun o işaret size ana paranın yerini verecektir bu işaret bazen köprü veya o civarda biryerlere götürür.

iyice inceleyin dediğim gibi zor bir gömüdür ama parası yüklüdür uğraşmaya değer. ayrıca eğerki terazi işaretinin yanında herhangi bir başka işaret varsa onuda dikkate alın çalışmalarınızı ona göre yapın bu arada hafif kalan kefe tarafındaki parayı bulmayı eslemeyin o daha kolaydadır muhtemelen son nokta işaretinin oradadır parası.

Bir önceki yazımız olan Definede Koltuk Taşı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazar: Falcon

Falcon
Uzun zamandır define ile hobi olarak ilgilenen araştıran ve define işaretleri çözümlerini hassasiyetle inceleyen bir adam. Her türlü define işaretleri ve avcılığı konusunda engin bilgi deneyimi ile sitemizde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duymaktadır.

10 Sorular

 1. Avatar

  Ölçüm yapın.kac santim ise o kadar metre ileride denmesi yok mu!ben bunu anlayamadım gitti.1000 senelik defineyi gömdükleri zaman metrik sistemi mi kullaniyorlardi.

  • Falcon

   dönemine göze eski medeniyetler 60 lık sayı sistemini kullanırlardı roma ise 10 luk sistem yani sayısal değerler hep vardır.

   • Avatar

    Abicim bende bi resim var sana nasıl gönderebilirim olmazsa numara at ordan gönderiyim eğer bişey çıkarsa ilk sana söylerim senide düşünürüz

 2. Avatar

  Magranin içinde ise nasıl olur

 3. Avatar

  Selam Bedir kardeş mağara içinde terazi ile ilgili olarak bana ulaşırmışın.

 4. Avatar

  Biraz öncede bir içerik gönderdim fakat emin olmak için tekrar gönderiyorum.

 5. Avatar

  Çok yararlı bilgiler var sitenizde teşekkür ederim.

Hemen Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optionally add an image (JPEG only)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.