5

Bilindiği gibi define için kullanılan dedektörler Pulse pi dedektörler ve Vlf dedektörler olarak ikiye ayrılmaktadır. Pi Pulse Induction baş harfleri ile kısaltılmasıdır. Pulse ise darbe anlamına gelir böyle denmesinin sebebi ise pi sistem dedektörlerin sinyali darbeli göndermesindendir. Pulse dedektörler 50 hz ile 900 hz arasında düşük frekanslı sinyaller göndermektedir.

Bu da vlf dedektörlere göre ortalama 3 kat daha derine ulaşabilmesini sağlar. Vlf dedektörlerin aksine pulse dedektörler tektekçilik yani para toplama için uygun değildirler pi dedektörleri genelde daha derinde define ve eşya aramak için kullanılması gerekir.

Pulse Pi Dedektör

Pulse dedektörlerin başlıkları başlığına göre tek bobinli yada iki bobinden oluşurlar ve çok büyük başlıklarla çalışabilirler buda daha geniş bir alanı tarama kabiliyeti kazanır yani şu anda üretilen ve kullanılan başlıklar 50 cm 90 x 90 cm  100 x 100 cm 200 x 200 cm gibi boyutlara varmaktadır. Pulse dedektörlerin kullanımı vlf kullanımının tam tersidir yani yavaş hareket ettirilmelidirler böylece metalleri kaçırmaz yada ayrımında yanılmayı en aza indirirsiniz. eğer sizlerde pulse dedektör almayı düşünüyorsanız sizlere tavsiyem yeni nesil pulse dedektör almanız eski yapımlar malesef metal ayrımında çok başarısızlar fakan yeni yapımlar metal ayrımındada oldukça iyiler.

Ayrıca şunlarıda belirtmemde fayda var pulse dedektörler minerale tepki verebilir kullanıcı bunlara iyi aşina olmalı böylece başarı oranı artacaktır bu dedektörler sert toprak yada kayayı geçebilirler yani vlf sistemler gibi değilllerdir. Pulse pi dedektörler yerli üretimleride mevcut olup 1.000 tl ile 20.000 tl arasında fiyatlara ulaşabilmektedir.

pulse dedektör

pi dedektör

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  faydal_
  Faydalı
 • 0
  k_t_
  Kötü
 • 0
  eh_i_te
  Eh işte
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
İlginizi Çekebilir
define çubuğu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yorumlar (5)

 1. GARRET ACE 350 EURO hakkında bilgi almak istiyorum ustam bi sitede okuduguma göre bu cihaz pingpoint tuşuna sürekli basılı tutuldugunda pulse moduna geçer diye yazılmış bu cihazdan bende var ama tam olarak bu modda nasıl kullanacagımı anlayamadım detaylı bilgi rica ediyorum sizden teşekkürler

  • Elinizdeki dedektör VLF sistem çalışan bir dedektördür burda pulse modu demek metal ayrımsız moda geçmek demek dedektörler metal ayrımını kapattığınızda daha derine nüfus ederler bu cihaza bağlı olarak eksta 30 cm kadar çıkabilir yani sizin cihazınızdada metal ayrımını kapatmak oluyor o dediğiniz

   • SAYIN FALCON evet bu garret VLF yukarıda bahsettigim sistemde baya derinden sinyal alıyor ama hangi modda nasıl kullanacagımı bilemedim dediginiz gibi ayırım yapmıyor zero modu tüm metaller için tek para modunda çalışırmı en önemlisi bu makinada böyle bir sistem gerçekten varmı (sitenize üye kabul etmiyormu)

    • Hayır bildiğim kadarı ile VLF sistemdir pulse sistemi yoktur çünkü bobin sistemleri farklıdır siz dedektörünüz ile ilgili bilgileri satın almış olduğunuz yerden öğrenin yada dedektör satan bir firma ile irtibata geçip bilgi isteyin. Sitemize üyelik sistemi yoktur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.