Ana Sayfa / Define İşaretleri / Definede Dirgen İşareti

Definede Dirgen İşareti

Definede dirgen işareti çok fazla karşılaşılan işaretlerden değildir oldukça nadir olarak karşımıza çıkar bu sebepten çok fazla bilgi bulunamamakta benimde elimdeki belge ve bilgilerde çok az rastlanmaktadır biraz kısıtlı olsada sizlerede bu konu hakkında bilgi vereceğim.

Definede dirgen işareti yakın zaman yani osmanlı dönemine ait işaretlerdendir mezarı temsil etmez genelde küçük çaplı bir gömüyü belirtir bozkır tepelerde bulunur.

Definede Dirgen İşareti

Bulunduğu alanda harman yeri varsa burada toprak yükselti veya dikkat çekici mıcırların bulunduğu alan incelenmeli buna binayen 200 metre mesafede kaya kovukları yarım in içleride araştırılmalı son olarak mağara var ise ora mutlaka teferruatlıca araştırılmalıdır.

Bazı bilgilere göre ufak yerel eşkiya gömüsünü bazı bilgilere göre isede bölgenin zenginlerinden birinin sakladığı servetini temsil etmektedir bunlara ek olarak dirgen işaretinin yanında bulunabilecek herhangi bir işaretide birlikte değerlendirmek gerekir.

Zira yön veya mesafe veriyor olabilir dikkatli ve titiz bir çalışma ile bu ufak serveti bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Definede Koltuk Taşı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazar: Falcon

Falcon
Uzun zamandır define ile hobi olarak ilgilenen araştıran ve define işaretleri çözümlerini hassasiyetle inceleyen bir adam. Her türlü define işaretleri ve avcılığı konusunda engin bilgi deneyimi ile sitemizde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duymaktadır.

Hemen Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optionally add an image (JPEG only)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.