Ana Sayfa / Define İşaretleri / C Define İşareti

C Define İşareti

 

Definecilikte çok sık karşımıza çıkmasada define işaretleri arasında birde C işareti vardır bu işaret tek başına bir kayada olabileceği gibi yanında farklı işaretler ile birliktede bulunabilir fakat çok sık yapılan hata C işaretinin Nal işareti yada hilal işareti ile karıştırılmasıdır.

Geçenlerde bir yorumda sorulması üzerine C işaretinden bahsetmek istedim bu işaret V işaretinde olduğu gibi bazen açık ağzı yönünde yön verirken bazende yardımcı işaret olarak kullanılabilmektedir C işareti yarı kapalı bir mağarayı ya da oyuğu temsil etmektedir.

Peki nasıl oluyor derseniz misal bir mihrap gibi mağara ağzı var bir kaç metre içeri giriliyor sonra dolu kapalı yani yada kayaların arasından bir kaç metre sonra tıkalı olması bu iki şekilde olabilir bir nevi hayvan ini gibi diyebilirim.

Yanında işaret varsa onunla bir bütün olarak çözümlenmeli yoksa verildiği yönde ilerleyip son nokta işareti aranmalıdır işaretten 20 metreyi geçmeyecek şekilde incelemede bulunun işçiliği ağır olabilir özellikle kayalar arasında bir yer ise oldukça işiniz zorlaşacaktır.

Bir önceki yazımız olan Definede Koltuk Taşı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazar: Falcon

Falcon
Uzun zamandır define ile hobi olarak ilgilenen araştıran ve define işaretleri çözümlerini hassasiyetle inceleyen bir adam. Her türlü define işaretleri ve avcılığı konusunda engin bilgi deneyimi ile sitemizde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duymaktadır.

Hemen Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optionally add an image (JPEG only)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.