1. Anasayfa
 2. Definecilik Klavuzu

Define Bulmak İçin Okunacak Dua


1

Define bulmak için, cinlerden korunmak için ve tuzakları engellemek amacıyla okunacak dua hakkında birçok farklı görüş sunulmakta. Kimi bunu batıl bir inanç olarak görmekteyken, kimi insanlar etkisi olduğuna inanıyor. Bu konuda yorumu ve işe yarayıp yaramadığını ziyaretçilerimizin takdirine bırakıyoruz.

Bazı tasavvuf bilginleri kitaplarında şöyle yazdılar: Aşağıda paylaştığımız dua ile defin bulunabilir Bunun için:

1) Dua  herhangi bir eski ayın ilk pazar sabahı güneş doğar iken safran mürekkebi ile beyaz ve temiz bir kâğıt üzerine yazılır.

2) Aynı dua tekrar kâğıdın üzerine on dokuz kez okunup, defîne olduğu konusunda şüphe edilen, fakat yeri tespit edilemeyen şüpheli mekânda yazılı kâğıt havaya uçurulur.

3) Define her nerede ise bu duâ o definenin üzerine düşer.

Ayrıca bu duâyı yazıp üzerinde taşıyan kişiye define yerindeki cinler de asla zarar veremezler. Yine define olduğu tahmin edilen yerde üç veya yedi kez Âyetel Kürsî okunup demir bir âlet ile çizilerek çember içerisine alınır da aşağıdaki duâ bir avuç toprak üzerine on dokuz kez okunarak çizilen dairenin içerisine serpilir ise orada bulunan cinler derhal orayı terk ederler.

Duânın Türkçe okunuşu şöyledir:

(Bismillâhirrahmânirrahîm  ve indehû mefâtihiul ğaybi lâ ya’lemilihâ illâ hii ve ve ya olemii mú fill berri vel bahri ve mail teskutu min verakatin illâ ya’lemilihâ ve lâ habbetin fî zulümâtil ardı ve lâ ratbin ve lâ yâbisin illâ fî kitâbin mübiynin. Allah ümme ahırisinî min şerril cinni vahfaznî min messihim yâ hafiyzu falla hii hayrun hâfizan ve hii ve erhamirrâhımiyin)

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  faydal_
  Faydalı
 • 0
  k_t_
  Kötü
 • 0
  eh_i_te
  Eh işte
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yorumlar (1)

 1. Oyma yarim insan bedeninin amlami nedir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.