Ana Sayfa / Definecilik Klavuzu / Define Ararken Yanınıza Almanız Gerekenler

Define Ararken Yanınıza Almanız Gerekenler

Define Ararken Yanımıza Neler Almalıyız ?

Bir çok insanın merak ettiği soruların başında define nasıl çıkartılır? sorusu geliyor. Bu sorunun cevabını vermek için define ararken yanınıza almanız gerekenlerin neler olduğunu bilmeniz gerekiyor. Çünkü define arama işi basit bir iş değildir. Çoğu zaman da eliniz boş dönebilirsiniz.

Define ararken yanınıza almanız gerekenleri belirlemeden önce nerede kazı yapacağınızı bilmeniz gerekir. Çünkü kazı yapacağınız alana göre yanınızda malzeme götürmeniz gerekir. Örneğin: Kazı yapacağınız bir yer uçurum kenarı ise ona uygun olarak malzeme götürmeniz gerekir. Veyahut kazı yapacağınız alan bir mağaranın içiyse ona göre yanınıza malzeme almanız gerekir. Bu örnekler daha da arttırılabilir.

Genel olarak define ararken yanınıza almanız gerekenleri sıralayacak olursak;

Öncelikle defineyi tespit ettiğiniz yerde hazinenin olduğunu anlayabilmek için arazinin şartlarına uygun bir dedektör temin etmeniz gerekir.

İkinci olarak; kısa saplı bir kazma ve kürek temin etmeniz gerekli. Bunun haricinde manivelanın da yanınızda olmasında fayda var.

Üçüncü olarak; kazı yaptığınız alanda ulaşımı kolaylaştırmak için makaralı halat, çelik şiş, kova ve el arabası temin etmeniz gerekir.

Dördüncü olarak; Fırça, el feneri, keski ve murç almanız gerekir.

Beşinci olarak; araziye uygun bir elbise giymeniz ve ulaşımı sürekli sağlayabilmek için telefon temin etmeniz gerekir.

Altıncı olarak; eğer soğuk bir alanda kazı yapıyorsanız ateş yakmak için odun ve çakmak temin etmelisiniz.

Yedinci olarak; uzun süre kazı yapılacaksa kendinize kalabilmek için çadır tarzı bir şeyler bulmanız gerekir.

Sekizci ve son olarak; kazı yaptığınız alana sizi herhangi bir durumda yalnız bırakmayacak ekip arkadaşları götürmeniz gerekir.

Bunların haricinde tecrübelerinizi yorum bölümünde arkadaşlarımıza paylaşmaktan çekinmeyelim.

Şansınız bol olsun.

Bir önceki yazımız olan Ermeni Gömüleri Nerelerde Olur ? başlıklı makalemizde Define İşaretleri Ermeni Mezarları, ermeni define taşı ve ermeni gömüleri nerelerde olur hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar: Falcon

Falcon
Uzun zamandır define ile hobi olarak ilgilenen araştıran ve define işaretleri çözümlerini hassasiyetle inceleyen bir adam. Her türlü define işaretleri ve avcılığı konusunda engin bilgi deneyimi ile sitemizde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duymaktadır.

3 Sorular

  1. Avatar

    Γεια σας .Θα ηθελα να μαθω μυλοπετρα ενα μετρο διαμετρο σκαλισμενη σε πετρα σταθερη με δυο ανιγματα ενα Νοτια και ενα Δυτικα τι σημενη.και με τρυπα στη μεση διαμετρο δεκα και βαθος πεντε εκατοστα.

  2. Avatar

    kapaşı mezarlarda yılan olma sansı varmıdır

Hemen Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optionally add an image (JPEG only)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.