1. Anasayfa
 2. Define Haberleri

Define Büyüsü Nasıl Bozulur ?


1

Define Büyüsü Çözme

Türkiye’nin pek çok bölgesinde define arandığı bir gerçek. Çünkü Türkiye’nin coğrafi açıdan konumuna baktığımızda pek çok medeniyete ev sahipliği yaptığını görürüz. Bu kadar fazla medeniyete ev sahipliği yapmış olması da geçmiş zamanlardan pek çok gömünün kaldığının bir işareti oldu. Peki Türkiye bu kadar fazla gömüyü içinde barındırırken neden tüm defineler bunca zaman bulunamadı?

Türkiye’deki definelerin yüzlerce yıl geçmesine rağmen bulunamamasının sebebini definelerin büyülü olmasında arayabiliriz. Çünkü savaş zamanı Türkiye topraklarından kaçan zengin halk savaş bittiği zaman tekrar geri dönüp hazinelerini alacaklarını düşündü. Aksi ihtimalini de düşünerek hazinelerini büyüleyerek gittiler. Peki bu büyüler gerçek mi? Bir çok farklı kaynaktan bilindiğine göre gömülerde söylenilen büyü ihtimali gerçek.

Define Büyüsü Nedir ve Nasıl Çözülür?

Peki bu büyüler gerçekse define çözme büyüsü yok mu? Tabi ki var. Zaten hazineyi gömüp kaçan kişiler de geri döndüklerinde define büyüsü çözme işlemiyle hazinelerine kavuşacaklardı.

Define büyüsü çözme işlemi için öncelikle gömünün ne tür büyüye maruz kaldığını bilmek gerekiyor. Öncelikle ilk büyü türü Cinlerin defineye kendiliğinden sahip çıkması.Herkesin bildiği gibi her madde etrafına belli bir enerji saçar. Hazineler de gömüldükleri alana belli bir enerji yayar. Yayılan bu enerjiye de Cinler sahip çıkar. Tekrar geri alınmak isteniyorsa gömüldüğü şekilde aynı işlemleri yaparak çıkartılması gerekiyor. Veyahut belli başlı bir takım tütsüler yöntemiyle gömü yerinden çıkartılabiliyor.

İkinci büyü türü ise Cinlerin defineye bekçi olarak bırakılmasıdır. Bu inanışa göre gömü yapıldıktan sonra belli tütsülerle Cinler hazineye çağrılır ve inanışa göre Cinlere belli bir şifre verilerek hazinenin saklanması istenir. Cinler de doğru şifre söylenilene dek hazineyi saklar. Define büyüsü çözme işi ise sadece gömen kişi veyahut aynı şekilde tütsü yakarak şifrenin öğrenilmesiyle gerçekleşiyor.

Üçüncü tür ise Meleklerin koruduğu hazinelerdir. Bu inanışa göre gömüyü toprağa yerleştiren kişi Müslümansa toprağı Müslüman Cinler korur. Bu gömünün çıkartılması için hazineyi toprağa gömen kişinin soyundan birisinin çıkartması gerekir. Eğer o soy tükendiyse başka biri tarafından çıkartılabilir. Yani büyüyü açacak kişi tekrar o soydan birisidir.

 • 4
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  faydal_
  Faydalı
 • 0
  k_t_
  Kötü
 • 1
  eh_i_te
  Eh işte
 • 1
  k_zd_m
  Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yorumlar (1)

 1. Arkadaslar gomuyu bulduk ama caikartamiyoruz kare kare taslar var ikitane hilal selkinde tas onune ne koysak koyalim kapinin acilmasina izin vermiyor icerde iki oda var ve icinde incecik kum var ve kayniyor etrafinda biseyler gorukuyo hareket ediyor bastan ayaga buyulu biryer ne yapmamiz gerekiyo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.