1. Anasayfa
 2. Define İşaretleri

Define İşaretleri – Boğa İşareti


3

Define işaretleri içerisinde boğa işareti oldukça üst seviye bir işarettir ve çok kıymetlidir fakat bilinmesi gerekir ki her boğa işareti definecilik ile ilgili değildir.Çünkü bu işareti her medeniyet kullanmış ve farklı amaçlar için tasvir etmiş olabilir. Boğa bir çok medeniyette bereketi temsil etmektedir. Bu nedenle farklı amaçlar için yapılmış olabilmektedir.

Define İşaretleri – Boğa İşareti

Boğa işareti gücü tensil etmektedir ve kesinlikle yöneticileri temsil etmektedir. Daha doğrusu mezar için hazırlanmış ise. Çünkü boğa gücün temsilidir. Bu işaret de tıpkı koç işaretinde olduğu gibi sadece güçlü yöneticileri temsil etmektedir. Siyasi yöneticiler: yani askerler için hazırlanmaz. Onlar için genelde kartal işareti tercih edilir, boğa ve koç işareti kullanılmaz. Aslan, koç ve boğa işareti birbirlerine kullanım amacı ve tasvir ettiği kişiler olarak çok benzerler ve kıymetlidirler. Bu nedenle başarılabilirse emeğinizin karşılığına değecektir fakat boğa işaretleri çoğunlukla tümülüs gibi mezarları temsil etmek için hazırlanmıştır.

Boğa İşaretinin Çözümü

Boğa işareti aslan ve koç işaretinin aksine mesafesi 500 metreyi bulabilecek mezarları temsil edebilmektedir. Daha çok boğa mezarın bulunduğu bölgeyi işaretlemiş diyebiliriz ve büyük ölçekle bu boğa işareti tümülüsler için hazırlanmış olabilir. Bunun yanında kaya mezarı ya da toprak altında oda mezarı da belirtebilir.

Elinizde bir boğa işareti varsa ve civarda bir tümülüs yoksa çözmek için şu adımları uygulamanız sizi sonuca götürebilir. Boğanın boynuzlarının baktığı yönde ilerleyerek alanı araştırmanız gerekecektir ya da boğa bir yöne bakıyor ise o yöne doğru ilerleyerek araştırma yapmanız faydalı olacaktır. Bununla birlikte eğer boğanın üzerinde farklılık içeren bir işaret ya da geometrik şekli çözmeniz de size hedefi gösterebilir. Gideceğiniz yönlerde bir işaret aramalısınız. Boğa siz doğrudan mezarı vermeyecektir ilerlemeniz gereken yönü ise verebilir. Bu doğrultuda ilerlerken işaretleri tespit etmeniz gerekecektir.

Bunun yanında oldukça iyi gizlenmiş işareti olmayan doğaldan hiç bir farkı olmayan mezar girişi de bulunabilir. Bu mezarı zaten bulmak bir mucize olur ama üzülmeyin zaten genelde boğa gösteriş demektir. Yani orada bir mezar varsa gösteriş içinde olacak bir çok işçilik bulunacak, süslemeler bulunacaktır. Tuzaklı olma ihtimali yüksektir. Son derece dikkatli olunmalı. Toprak altında oda mezarlar da bulunabilmekte. Bunlar içinde son derece dikkatli olunmalı. Aslında Türkiye’de çok fazla çözülmesi gereken boğa işareti kalmadı. Zaten bu işaretler nadir işaretlerdir ama hala gün geçmiyor ki yeni işaretler gün yüzüne çıkmasın. Umarım sizler de böyle güzel işaretler ile karşılaşırsınız.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  faydal_
  Faydalı
 • 0
  k_t_
  Kötü
 • 0
  eh_i_te
  Eh işte
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
İlginizi Çekebilir
kuyu3

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yorumlar (3)

 1. Bana ulaşır mısınız? Bir adet alan var bakalım.

 2. 11 Eylül 2018

  ustam bende bi tane kayada boğa işareti var yardımcı olabilirmisiniz acaba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.