1. Anasayfa
 2. Define İşaretleri

Define İşaretleri Ermeni Örme Duvarından Çıkan İşaretler


5

 

Define işaretleri arasında zaman zaman eski örme ermeni duvarlarından işaretli taşlar çıkmaktadır bunlar genelde arazi üzerinde tarla civarında yahutta bağ sınır örme duvarlarda çıkmaktadır yine bu gün sizlere hiç bir yerde bulamayacağınız bir işaretin çözümünden bahsedeceğim aslında bu işaret taşlarının resimleri vardı bende ama malesef çok zaman geçmiş silinmiş kaybolmuş gitmiş. Sık sık üstteki resimdeki işaret veya buna benzer işaret taşları ile karşılaşıyorsunuzdur bu işaret genelde örme eski duvardan çıkar genelde beyaz ama nadirende farklı renklerdeki bir taşa çizilmiş olan bu işaret paralı bir mezarın işaretidir yani bir çok boş ermeni mezarlarının aksine bunlar doludur.

Örme Duvar İçerisinden Çıkan İşaret Taşının Çözümü

Bir müddettir ermeni gömüleri konusuna giriş yaptık o zaman bu işaret taşlarının çözümleri sizlere çok şey katacaktır resimde görmüş olduğunuz işarette 3 adet oyma ve birbiri ile kesişen iki kanal işareti ve kesiştiği noktada baklava işareti yapan üst kısmında ise D işareti bulunan bir taş çözüm olarak yanyana bulunan 3 adet mezar vardır mezarlardan en baştakini açtığınızda sol yada tabanında küçük bir tünel olduğunu zaten görürsünüz

İyice incelediniz ama göremediyseniz diğer mezarlardan birindedir o zaman tünel her ne ise normalde insan sığmayacak kadar dar olabilir tünel ağız kısmını genişletmek gerekir girmek için bu tünel ileriye doğru gider dikkatli olun.

İçeride tuzak vardır ve tünel içerisinde küçük bir miktar müjde bulunmaktadır tünel içerisindeki tuzak genel olarak zehirdir hat üzerinde gidince oldukça küçük bir oda girişine varırsınız çok küçüktür giriş kapalıdır açmanız gerekecek işçilik oldukça zordur.

Eğer tam noktayı tespit edebilirseniz ve yeterli ekipman var ise üstten inmeyi deneyin bu arada mezarlar toprak mezardır odada toprak içerisindedir sakın ola anlatımımdan kaya mezarı anlamı çıkartmayın kısım kısım iç noktaları taş ile örülmüş bir mezar ne ise tünelin sonunda vardığınız giriş noktasını açarsanız ana mala ulaşırsınız bununla birlikte mezarın bulunduğu yer tamamen kisli toprak ile özel olarak yapılmıştır

çalışmak oldukça zor işçiliği zor olduğunu bilerek işe başlamak en iyisidir ermenilerin dolu mezarları bu şekildedir çoğunlukta tuzakları zehir olarak hazırlamışlardır ermeni definelerini bulmak için çok çaba harcanması gerektiğini sakın ola unutmayın.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  faydal_
  Faydalı
 • 0
  k_t_
  Kötü
 • 0
  eh_i_te
  Eh işte
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
İlginizi Çekebilir
ayak izi işareti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yorumlar (5)

 1. Tıpkı dedinin gibi bir yeri inceliyorum şömine ve pencere çıktı ama inanılmaz derecede ağır taşlarla örülmüş bir yer var bana ulaşır misiniz lütfen

 2. 18 Şubat 2018

  selamlar

 3. Sizin anlatiniz bir sisteme geldik ilk mezara girdik kis ve dolgu toprak dolgu bitti ama kis kenarlarda devam ediyor makine kisin icine yan tarafa yönlendirdi kisi aldik ve icerisi irili ufakli taslar ve un gibi dolgu biz bunlari temizledik resmen tunel oldu dabanda cok buyuk kalin bir tas tasin ilerisinde örme duvar makine duvarin dibini gösteriyor dabandaki tas 1.60m 1m gidiyor bunlardan önce buyuk bir tas daha cikti bu mezarin disinda toprak alti 1 kucuk oyma 1 buyuk oyma ve boru sekline yan giden kanal kanal bu dolgulu yeri gosteriyor ..hacom bu karsimiza cikan örme duvarin arkasimi asil mezar irili ufakli taslarla ve aralarina kisle sivanmis yardimci olursaniz sevinirim saygilar

 4. 25 Nisan 2018

  Selamlar resimde oldugu gibi ucgen ve ayak izi var.ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.