1

Definede akrep işareti oldukça nadir rastlanan bir işarettir. Bu sebepten net bir çözüm yolu da yoktur. Daha önce bulanların tecrübelerinden yararlanılmaktadır bu durumda. Akrep işareti tehlikeninde habercisidir muhtemel gömü tuzkalı ya da parası oldukça öldürücü ve güçlü bir zehire sahiptir. Bazıları kaliteli bir akrep işaretinin bir kraliçeye ait olduğunu söylemişlerdir.

Definede Akrep İşaretinin Çözümü

İlk öncelikle bilinmelidir ki akrep işaretinin gömüsü çok uzaklarda aranmamalıdır. Eğerki akrep işareti iki adet ise yani yan yana iki akrep varsa gömüsü iki parça halindedir ve hemen en yakın kayanın altındadır. İlki ikincisi biraz daha uzaktadır işçiliği ağırdır dikkatli olun. Akrep tek ise çevrede iyi bir araştırma yapın akrebin kuyruk ucu yönünde eğer kuruk boğumu varsa boğum adedince adımlayın ve vardığınız alanı iyice inceleyin bunun haricinde akrebin herhangi bir yerinde dikkat edici bir şey varmı bakın. Yani bir kolu uzun olabilir bir kolu farklı olabilir yada farklı bir yöne kıskaç ucu bakıyor olabilir; bunlar size yön verecek işaretlerdir.

Türkiyede bir akrep işareti örneği var. Akrebin baş kısmı yok bu belirgin şekilde ve karın kısmının bir tarafında oyma var. Bu demek oluyor ki oyma yönünde akrebin başının aranması gerektiğidir. Malında orada olduğudur bu işaret çözülmüştür. Bunun yanında çözülmüş iki akrep işaretide var bildiğim. Zemindeki bir kayada iki adet akrep var. İşarete bakmak için eğildiğinizde solda bir taş var, kaya onun altındadır. Malın bir bölümü alınmıştır, bu çözülmüş olan bir işarettir.

Akrep işaretine mağara girişinde veya içerisinde karşılaşırsanız bu demektir ki para mağaranın en dibindedir. Burada çözüm mantığı hayvanın yaşam tarzına göre betimleme yapıldığındandır. Bu işaretin malının tuzaklı olması çok yüksek olduğundan dikkatli olunmalı ve ilk önce tuzakları bertaraf etmelidir.

Yine akrep işaretini gördüğünüz yerde delik mağara gibi yerleri inceleyin. Yani bir nevi akrebin yaşamı betimlendiği için ona göre yerleri inceleyin.

Diğer bir görüşe göre ise zaman  içinden  unvan  olarak ve  ölümü sembolize ederek buda bize  mezarın  varlığını anlatır. Neredeyse  rastlanılan  yerlerin  mezarlık alanı olduğu da  bu  tezi tartışmasız  desteklemektedir. Bu işin püf noktası arazi yüzeyinin iyi ve  sağlıklı bir  şekilde  tahlil edilmesidir. Bu tahlil  ve  araziyi okumayı becerebiliyorsak  başarı  beraberinden  gelecektir…

Bilmeden  okumadan  araştırma  yapmadan  definecilik  yapmak,  namludan  fırlamış mermi çekirdeği gibi nereye  isabet  edeceği nasıl  bir  tahribat  getireceği belli olmayacaktır. Spor  yapmak  isteyenler  kaslarını geliştirmek  isteyenler, bizi dikkate  almasınlar.

Öğrenmek istediğiniz yada sormak istediğiniz herhangi bir konuda iletişim bölümünden yada konu altındaki yorum bölümünden yazabilirsiniz. 

akrep

definede akrep işareti

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  faydal_
  Faydalı
 • 0
  k_t_
  Kötü
 • 0
  eh_i_te
  Eh işte
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yorumlar (1)

 1. mrhb hocam elimde bi resim var haç ve akrep yanyanadır bunun resminide atabilirim size bana blgi vereeilir misiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.