Ana Sayfa / Define İşaretleri / Definede Aslan İşareti

Definede Aslan İşareti

Aslan işareti kral mezarlarını temsil etmektedir ayrıca öküz işaretide kral mezarlarını temsil etmektedir ama genelde öküz işareti süsleme için kullanılmaların dışında yığma ve tümülüs kral mezarlarını temsil ederken aslan tasviri oda mezar olan genelde kaya oda kral mezarlarını temsil etmektedir. Bu tip işarette kralın mezarında krala ait tüm değeri eşyaları ile birlikte paralarda bulunmaktadır çok değerli buluntular içermektedir. Eski çağlarda aslan gücün ve hakimiyetin simgesi idi ayrıca aslan işaretinin ermenilerdede yeri çok büyüktür.

Aslan İşaretinin Çözümü

Aslan İşareti eğer heykel olarak yapılmış ise Tek olanlar kral kaya mezarını vermektedir ve mezarı çok uzaklarda değildir bakış yönüne iyi bakın aslanın baktığı yönde bi inceleme yapın birde hemen 5 metre önündede olabilmekte mezarı bun yanında kayalıkta ise üstte veya alttada olabilir mezarı çift aslanlar ise tümülüsleri vermektedir

Definede Aslan İşareti

bunun yanında yerleşim yerlerindeki çift aslanlar ise saray girişinde olur orası saray yoldur bu bilinmeli. Bunun dışında aslan işareti bazı kayalarda mağaralarda bulunabilmekte bunlarda yine mezarı temsil etmektedir ayrıca bazende büyük devlet adamları zamanının güçlü insanlarının gömüsünüde temsil edebilmektedir bunlarda oldukça değerli ve zengin işidir. Bu işaretleri gördüğünüz yerde gömü anlamı taşıyor ise mağara bulmalısınız çünkü gömüleri genelde mağaraya yapılmıştır eğerki açıkta bir mağara göremezseniz ağzı kapatılmış ve doğal görünümü verilmiştir iyi bir tespitte bulunmalısınız birde mezar yakınlarında ve girişlerindede aslan figürü bulunmaktadır bunlarda

Mezarları oldukça yakındadır güzel bir giriş arayın işçilikler genelde ağırdır ama adı üstünde kral mezarı ve gömüsü işçiliğe değer.

aslan işareti

definede aslan işareti

Bir önceki yazımız olan Definede Koltuk Taşı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazar: Falcon

Falcon
Uzun zamandır define ile hobi olarak ilgilenen araştıran ve define işaretleri çözümlerini hassasiyetle inceleyen bir adam. Her türlü define işaretleri ve avcılığı konusunda engin bilgi deneyimi ile sitemizde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duymaktadır.

8 Sorular

 1. Avatar

  Merhaba.kral kafası var bunun anlamı ne olabilir.
  Tşk.

 2. Avatar

  Aşağıda bir yere bakıyor baktığı yeri bul

 3. Avatar

  Bu işaret ile bilginizi alabilir miyim

 4. Avatar

  Ustam bu nedir çözemedim

 5. Avatar

  Hocam bunun anlamını yorumlarmısınız

 6. Avatar

  Bu işaretlerin peşine düşmelimiyim

 7. Avatar
  erhan öztürk

  işaretlerden anlayan bana ulaşsın erhan öztürk

Hemen Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optionally add an image (JPEG only)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.