8

Aslan işareti kral mezarlarını temsil etmektedir ayrıca öküz işaretide kral mezarlarını temsil etmektedir ama genelde öküz işareti süsleme için kullanılmaların dışında yığma ve tümülüs kral mezarlarını temsil ederken aslan tasviri oda mezar olan genelde kaya oda kral mezarlarını temsil etmektedir. Bu tip işarette kralın mezarında krala ait tüm değeri eşyaları ile birlikte paralarda bulunmaktadır çok değerli buluntular içermektedir. Eski çağlarda aslan gücün ve hakimiyetin simgesi idi ayrıca aslan işaretinin ermenilerdede yeri çok büyüktür.

Aslan İşaretinin Çözümü

Aslan İşareti eğer heykel olarak yapılmış ise Tek olanlar kral kaya mezarını vermektedir ve mezarı çok uzaklarda değildir bakış yönüne iyi bakın aslanın baktığı yönde bi inceleme yapın birde hemen 5 metre önündede olabilmekte mezarı bun yanında kayalıkta ise üstte veya alttada olabilir mezarı çift aslanlar ise tümülüsleri vermektedir

Definede Aslan İşareti

bunun yanında yerleşim yerlerindeki çift aslanlar ise saray girişinde olur orası saray yoldur bu bilinmeli. Bunun dışında aslan işareti bazı kayalarda mağaralarda bulunabilmekte bunlarda yine mezarı temsil etmektedir ayrıca bazende büyük devlet adamları zamanının güçlü insanlarının gömüsünüde temsil edebilmektedir bunlarda oldukça değerli ve zengin işidir. Bu işaretleri gördüğünüz yerde gömü anlamı taşıyor ise mağara bulmalısınız çünkü gömüleri genelde mağaraya yapılmıştır eğerki açıkta bir mağara göremezseniz ağzı kapatılmış ve doğal görünümü verilmiştir iyi bir tespitte bulunmalısınız birde mezar yakınlarında ve girişlerindede aslan figürü bulunmaktadır bunlarda

Mezarları oldukça yakındadır güzel bir giriş arayın işçilikler genelde ağırdır ama adı üstünde kral mezarı ve gömüsü işçiliğe değer.

aslan işareti

definede aslan işareti

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  faydal_
  Faydalı
 • 0
  k_t_
  Kötü
 • 0
  eh_i_te
  Eh işte
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yorumlar (8)

 1. Merhaba.kral kafası var bunun anlamı ne olabilir.
  Tşk.

 2. Aşağıda bir yere bakıyor baktığı yeri bul

 3. Bu işaret ile bilginizi alabilir miyim

 4. Ustam bu nedir çözemedim

 5. 2 Nisan 2019

  Hocam bunun anlamını yorumlarmısınız

 6. 5 Nisan 2019

  Bu işaretlerin peşine düşmelimiyim

 7. 8 Nisan 2019

  işaretlerden anlayan bana ulaşsın erhan öztürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.