1. Anasayfa
 2. Define İşaretleri

Definede Kaşık İşareti


12

Define işaretlerinden en çok karşılaştıklarımızın başında kaşık işareti yer almaktadır. Definede kaşık işareti özellikle usta gözlemciler tarafından oldukça ciddiye alınan bir husustur.

Kaşık anadolu coğrafyasında ve birçok medeniyette bereket, sağlık, bolluk ve zenginlik sembolu olarak kullanılmıştır. Birçok yazıtta ve eserde kaşık simgesine sıklıkla rastlamaktayız.

Define gözlemcileri, çevrelerinde bulunan kaşık simgesine özellikle dikkat etmelidirler. Kaşık, genelde ağaçtan yapıldığı için çevredeki özel bir tür ağaçı işaret ediyor olabilir.

Yine etrafta olabilecek depo, sığınak veya bol bol zenginlik depolanabilecek kuytular, çukurlar, tepeler dikkatlice gözlemlenmelidir.

Kaşık işaretinin yönü, açısı ve ağız kısmının genişliği birden çok anlamlara ve mesajlara sahip olabilir.

Su akıntıları sonucu oluşan oyun ve diğer gölet boşluklarını kaşık işareti ile karıştırmamak gerekir. Kaşık yanında çatal ya da kaşığın kepçe şeklinde formu olabilir. Ağız kısmı ne kadar genişse, armağan da o derece büyük olabilir. Kaşık büyüklüğüne göre işaretin ifade ettiği yön ve uzaklık değişebilir.

Uzman gözler çevre taraması ile kaşık define simgesinin ne mesajlar verdiğini daha net ortaya çıkar. Bu tarz bir işaret gördüyseniz, detaylı alan fotoğrafları ile bize başvurabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_
  Alkış
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  faydal_
  Faydalı
 • 0
  k_t_
  Kötü
 • 0
  eh_i_te
  Eh işte
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
İlginizi Çekebilir
palamut ağacı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yorumlar (12)

 1. Size ulaşabileceğim bir numara verir misiniz

 2. sol altta kaşık işareti var kaşık sapının yönünde şimşir ağaçı var ve altını 5dk kaldığımızda elle koyulmuş gibi sıralı taşlar çıktı

  • erdal bey şimşir ağacını araştırmanızda çok fayda var. kaşık bolluğun simgesidir ve kaşıklar ağaçtan yapıldığı için o çevredeki değişik türde veya dikkat çeken bir ağaç bolluğun getirdiği bereket olduğuna inanılır. ağacın etrafını iyi gözlemlemeniz gerekiyor

 3. Sorulara cevap alamıyoruz

 4. şimşir ağacının hemen yanında kare yada dikdörtgen oyma olacak oymanın hemen alt tarafında kayada gizli kapak olması lazım kırılmalı kapak kerenin dış kısmında olur

 5. Mrb Göndereceğim çift kaşık oyma anlamı nedir ve isaretin oldugu kayanın alt tarafna cekicle topraga vurdugum zaman altı bos gibi ses geliyo isaret kayann alt ksmnda egilerek bakabiliyosun yardmcı olurmusunuz

 6. 2 Ekim 2018

  Selamun aleykum arkadaslar bende bi isaret var ama ne anlama ciktigini bulamadim bana yardimci okurmusunuz

 7. Bu bir kaşık mı

 8. Elimde bi kepçe işareti var ne oldugu hakkında nasıl çözümlenicegi hakkında bilgisi olan varmıdır varsa yazabilirmi

 9. banada denk geidi ama yanında bişey daha var oda somun ekmeği falanmı anlamadım
  anlayan varsa bi yorum yapabilirmi

 10. Bu işaretin ne anlama geldiğini bilen varmı

 11. Yada bunun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.