Ana Sayfa / Define İşaretleri / Definede Kaşık İşareti

Definede Kaşık İşareti

Define işaretlerinden en çok karşılaştıklarımızın başında kaşık işareti yer almaktadır. Definede kaşık işareti özellikle usta gözlemciler tarafından oldukça ciddiye alınan bir husustur.

Kaşık anadolu coğrafyasında ve birçok medeniyette bereket, sağlık, bolluk ve zenginlik sembolu olarak kullanılmıştır. Birçok yazıtta ve eserde kaşık simgesine sıklıkla rastlamaktayız.

Define gözlemcileri, çevrelerinde bulunan kaşık simgesine özellikle dikkat etmelidirler. Kaşık, genelde ağaçtan yapıldığı için çevredeki özel bir tür ağaçı işaret ediyor olabilir.

Yine etrafta olabilecek depo, sığınak veya bol bol zenginlik depolanabilecek kuytular, çukurlar, tepeler dikkatlice gözlemlenmelidir.

Kaşık işaretinin yönü, açısı ve ağız kısmının genişliği birden çok anlamlara ve mesajlara sahip olabilir.

Su akıntıları sonucu oluşan oyun ve diğer gölet boşluklarını kaşık işareti ile karıştırmamak gerekir. Kaşık yanında çatal ya da kaşığın kepçe şeklinde formu olabilir. Ağız kısmı ne kadar genişse, armağan da o derece büyük olabilir. Kaşık büyüklüğüne göre işaretin ifade ettiği yön ve uzaklık değişebilir.

Uzman gözler çevre taraması ile kaşık define simgesinin ne mesajlar verdiğini daha net ortaya çıkar. Bu tarz bir işaret gördüyseniz, detaylı alan fotoğrafları ile bize başvurabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Definede Salyangoz İşareti başlıklı makalemizde Define işaretleri ve manşet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar: Falcon

Falcon
Uzun zamandır define ile hobi olarak ilgilenen araştıran ve define işaretleri çözümlerini hassasiyetle inceleyen bir adam. Her türlü define işaretleri ve avcılığı konusunda engin bilgi deneyimi ile sitemizde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duymaktadır.

12 Sorular

 1. Avatar

  Size ulaşabileceğim bir numara verir misiniz

 2. Avatar

  sol altta kaşık işareti var kaşık sapının yönünde şimşir ağaçı var ve altını 5dk kaldığımızda elle koyulmuş gibi sıralı taşlar çıktı

  • Falcon

   erdal bey şimşir ağacını araştırmanızda çok fayda var. kaşık bolluğun simgesidir ve kaşıklar ağaçtan yapıldığı için o çevredeki değişik türde veya dikkat çeken bir ağaç bolluğun getirdiği bereket olduğuna inanılır. ağacın etrafını iyi gözlemlemeniz gerekiyor

 3. Avatar

  Sorulara cevap alamıyoruz

 4. Avatar

  şimşir ağacının hemen yanında kare yada dikdörtgen oyma olacak oymanın hemen alt tarafında kayada gizli kapak olması lazım kırılmalı kapak kerenin dış kısmında olur

 5. Avatar

  Mrb Göndereceğim çift kaşık oyma anlamı nedir ve isaretin oldugu kayanın alt tarafna cekicle topraga vurdugum zaman altı bos gibi ses geliyo isaret kayann alt ksmnda egilerek bakabiliyosun yardmcı olurmusunuz

 6. Avatar

  Selamun aleykum arkadaslar bende bi isaret var ama ne anlama ciktigini bulamadim bana yardimci okurmusunuz

 7. Avatar

  Bu bir kaşık mı

 8. Avatar

  Elimde bi kepçe işareti var ne oldugu hakkında nasıl çözümlenicegi hakkında bilgisi olan varmıdır varsa yazabilirmi

 9. Avatar

  banada denk geidi ama yanında bişey daha var oda somun ekmeği falanmı anlamadım
  anlayan varsa bi yorum yapabilirmi

 10. Avatar

  Bu işaretin ne anlama geldiğini bilen varmı

Hemen Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optionally add an image (JPEG only)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.