34

Define işleri ile ilgilenen herkes bu işareti duymuştur ama görmek çok az kişiye nasip olmuştur bu sebepten nadir işaretlerden biridir bazı bulunan tavuk ve civciv işaretleri ise kırılmıştır bulanın cahilane aklı başkasıda görmesin diye kırmayı uygun görmüştür parasını alabilmişmidir peki hiç sanmıyorum.

Definede Tavuk ve Civciv İşareti

Tavuk ve civciv işaretleri ermenilere ait işaretlerdendir ve değerlidir işçiliği ağır değildir aslında tüm çözümde yine işaretin kendisinde saklıdır paraları genelde bölünmüş olur buda yine işaretinde belli eder ana malı almak biraz çaba ve gayret ister parça paraların tespitinde civcivlerin ve tavuğun pozisyonu belirler bildiğiniz gibi tavuk yanındaki civciv sayıları değişir ve pozisyonlarıda oldukça farklıdır işaret kayalarda bulunur ermeni yaşam yerlerinin bulunduğu civarlarda karşılaşılır.

Definede Tavuk ve Civciv İşaretinin Çözümü

İlk olarak işaretten emin olmalısınız kuşlar ile karıştırılmamalı tavuk civciv işareti çözümleri çok farklıdır çünkü ikincisi ise piyasada bolca sahte tavuk civciv işareti var onlarada sakın ola aldanmayın.

Tavuk Başı : Tavuk başını yerde yada bir kayada dikey alanda görürseniz mahzen işareti olduğunu unutmayın yerde göreceğiniz tavuk başında hemen o bölgede boşluk tespitinde bulunun o noktada bir yerde girişide olacaktır bazen tavuk başının bulunduğu kaya giriş olabiliyor o kaya değilsede toprak altında kapatılmış olabilir. Dikey olarak kayada tavuk başına rastlarsanız yakında ufak bir mağara olabilir kapalı mağara olabilir yada işaretin olduğu kaya giriş olabilir bunlara dikkat etmelisiniz.

Tek Tavuk: Tavuk tek başına ise pozisyonu çözüm için önemlidir yere eğilmiş yemleniyor biçimde ise tavuğun yönü istikametinde 6 metre civarında parası vardır ayakta ve bir noktaya bakıyorsa baktığı yer muhtemel kayadır parasıda o kayanın içerisindedir tek ayağını kaldırmış durumda ise orada bir mahzen var demektir bunuda boşluk tespiti ile belirlemeniz gerekir.

Tavuk ve Civcivleri: En çok karşılaşılan işarettir tabi işaret nadir bulunuyorda bulunanlar içerisinde en çok diyorum. Burada üç civciv beş civciv diye anlatmayacağım amaç size her konumda olduğu gibi çözüm mantığını anlatabilmek En başta da dediğim gibi ermeni işaretlerinden olduğu için biraz şifrelidir ama parası parçalı olduğundan ana parayı bulamasanız da parçalarından payınızı alabilirsiniz  civ civ sayısı sonuca ulaşmak için önemlidir ama biz pozisyonlarından bahsedelim kimi zaman civcivlerden biri tavuğun üstünde olur ve bir yerlere bakar bu durumda baktığı yerde bir miktar emaneti vardır bazende arkadaki civciv bir noktaya bakar yine baktığı yerde bir miktar parası vardır genelde baktıkları yer kayadır ve parayı kayaya saklamışlardır tespitte bulunup parasını almalısınız kimi zaman ise hem tavuğun üstündeki civciv hemde civcivlerin içinden biri yada bir kaçı farklı noktalara bakarlar bu durumda ise bakan civcivler sayısı kadar parçalı para var demektir baktıkları doğrultuda tesbitlerini yapmanız gerekir Şimdi gelelim ana paranın tespitine şunu iyi bilmek gerek ana malıda parça mallarıda 500 metre içerisindedir asla geçmez ve ana mal çözümünde baştada dediğimiz gibi civciv sayısı önemlidir bu civciv sayıları sitemizde vermiş olduğumuz sayısal değerlere eş değer karşılaştırmalar yapılarak çözüme ulaştırılmalıdır ermeniler rasgele iş yapmazlar hesaplıdır hepsi bunların haricinde bazen civcivlerin baktığı yerde kaya içerisinde gizlenmiş harita çıkabilir bu durumda işiniz hem kolay hem zordur çünkü malı gösteren harita var ama haritanın dilini çözmek zor zanaat.

tavuk ve civcivleri

tavuk ve civcivleri1

tavuk ve civcivleri2

tavuk ve civcivleri3

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  faydal_
  Faydalı
 • 0
  k_t_
  Kötü
 • 0
  eh_i_te
  Eh işte
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
İlginizi Çekebilir
ayak izi işareti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yorumlar (34)

 1. Bu işaretin aynısından bende buldum iki tane de işaret taşini buldum ama bi türlü çözemedim böyle bi tecrübeye sahip olmadığım için bilen varsa yardımcı olabilir mi

 2. 11 Şubat 2018

  Bir tavuk ve arkasında 7 civciv kabartma kaya üzerinde

 3. Kaya üzerinde bir tavuk ve yedi civciv kabartma define olma ihtimali varmı

 4. dere yatağında 9 civcivli tavuk bulduk çok silik resmedilmiş veya tahrip olmuş …ancak sular çekince yani kurak mevsimde anca bulabildik..bu kayanın sol üst tarafında yaklaşık 20mt yükseklikte mağara var yanında sarmaşık bulunuyor….sağ üst tarafında yaklaşık 100 m yükseklikte kapı gibi oluşum var buraya çıkamadık tehlikeli

 5. Arkadaşlar gerçek tavuk civciv resmi varsa yüzde yüz çözerim. Sadece tavuk civciv deyil. Her türlü işaretin çözümü yaparım. işaretler gerçek olacak. Vidyoya çekip atın bende çözüp size noktayı vereyim…. her saniye telefonun ucundayım bire bir görüşecez

  • 16 Kasım 2018

   Bir Rum bağında gömü olduğu rivayeti ile gittim bağı buldum bağda bir evcik yıkıntısı bağın içinde dikili birtaş dikkatimi çekti taş siyah cingi tabir etiğimiz birtaş taşı incelemeye aldım ve bir kabartma olduğunu farkettim yosunlanan yerleri temizlediğimde tavuğa benzediğini gördüm videosunu atıyorum bilgi verirseniz memnun olurum bu bağda mübadele dönemi giden kuyumcu bir Rum’un altınları varmış bilgi sağlam yıllardır millet bu bağı arıyor fakat kimse bulamadı derin araştırmalarım sonucu buyıl bağı bulmak nasip oldu bağdan eser kalmamış bütün asmalar sökülmüş.

  • No gunder

  • Ulaş bana işaretlerim çok var

  • 05397313412 bi kaç foto atıcam ulaşır mısın

  • Bende 2 civciv resmi var civcivin biri kalp içind e

 6. Oturan bir tavuk ve yemliği önünde, yemliğin icinde yari oval bir ok var yardimci olabilirmisiniz

 7. 18 Kasım 2018

  orjinal tek kaya üzerine yapılmış tek tavuk kabartmasını çözebilecek veya daha önce çözmüş tecrübeli birisini arıyorum ben çözerim diyen bir arkadaş varsa resmini yollayacağım yeri nasıl bulduğumu sorarsanız mübadele dönemi göçe tabi tutulmuş bir rum vatandaşı söyledi bu işaretin bulunduğu yer bağ bana sadece bağı bulmamı ve bulunduğum bölgede başkabişey aramamamı söyledi yedi sülalene yetecek mal gömülü dedi malı gömen bzamanında bölgenin en büyük kuyumcusuymuş bana bağ söylendi bağı buldum bağda bir kaya dikkatimi çekti kayayı incelediğimd efigür olduğunu farkettim yosunlanan bölgeyi bir deynek yardımıyla kazıdım tavuk olduğunu gördüm bana işaret olacak falan denmedi tamamen tesadüfi bulduğum bişey bana kesin çözecek bir uzman lazım

 8. beni ara 5356594036 reşat

 9. bu tek para ttnet,’te bulamadım ederi varmı

 10. 4 Ocak 2019

  aşagıda yazdığım face adresim mesaj olarak bana yazabilirsin. ordan konusuruz

 11. YARDIMCI OLURUM ARA

  • Merhaba bizim koyde yuksek bir tepede 25 30 metre kare olan bir magara var. Ve magaranin icindeki bir duvarda kabartma tavuk ve civciv resimleri mevcut. Magaranin icindeki zemindede yani yerde bir kac tane obuk mevcut. Burda nasil bir calisma yapilmali

 12. Adam kafası var bana ne anlama geldiğini biliyormusun ? Bilen birisi varsa Instagram’dan yazsın oylesinebir_adam

 13. merhaba ustat bu işaretler hakkında bilgi alabilirmiyim

 14. Üstadım izlemem geren yolu kafamda kurdum fakat içeri girmekte biraz tereddütüm var. Sanıyorum eşkıya görüşü olabilir siz ne dersiniz? Tuzaktan çekiniyorum. Kırmızı ile çizdim orada OLUK var iki noktanın ortasında. Sizce gömü tatmin edicimidir
  Selamlar…

 15. Bende 2 civciv resmi var civcivin biri kalp içind e

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.