16

Definede X İşareti kayalar üzerinde bazen görünmekte bu işaret için bazı yerlerde son noktadır denmekte ama kesin bir bilgi değildir çoğu çarpı işareti aslında haç işaretidir yani kimi zaman çarpı işaretini haç olarak yapmışlardır bazende eşkiya gömülerinde çarpı işaretinden bahsedilir ben hiç kaliteli bir çarpı işareti görmedim şahsen baktım nettede öyle kaliteli bir X işareti yok .

çoğu doğal oluşumlar bir kısmıda dediğim gibi esasen haç işaretidir çözüm olarak çokta söylenecek birşey yok böyle bir işaretle karşılaşırsanız ilk önce kayanın kendisini ve civarını güzelce inceleyin bakın bakalım başka bir işaret varmı yada gözünüze farklı gelen birşey farklı birşey bulursanız o yönlü incelemede bulunun bunun haricinde çarpıya iyi bakın haç ise eğer bir mezarınız var demektir ozaman daha önce bahsettiğimiz definede haç işareti konumuzda bahsettiğimiz çözümlerden faydalanın.

Bunun haricinde aldığım bir bilgide ermeni bölgesinde rastlarsanız X işaretine işaret ermeni işçiliği ise ozaman bir mağarayıda işaret ediyor olabilir çünkü daha önceleri böyle birşey duymuştum bir başka duyumumda ermenilerin kaçarken zamanları olmadığından ellerindeki altını bir kaya dibine gömüp o kayayada geri döndüğünde rahatça bulabilmesi için alalade bir çarpı koyduğudur tabi defineci iseniz her ihtimali değerlendirmeniz gerekir.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  komik
  Komik
 • 3
  faydal_
  Faydalı
 • 0
  k_t_
  Kötü
 • 0
  eh_i_te
  Eh işte
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yorumlar (16)

 1. Merhaba ben bir tane x işareti buldum hemen 5 metre ilerisinde kuyu var işaretin olduğu kayayı bir vuruşla kırdım fazla kazmadim acaba bişey varmı yardımcı olursanız sevinirim

  • X işareti değil Haç işaretidir, yön vermiştir. Uzun tarafı kıvrımlı olduğundan yön o taraftır. On santime bir adım ölçümle ve o yeri araştır..son nokta olma olasılığı yüksektir..
   Haçın kıvrımlı yerinden kıvrım hizasında adımla

   • Selamün aleyküm Bu isaret hakkinda yorum yapabilirmisiniz ne anlama geliyor kendi koyum de dagin basin da rastlamistim.

 2. Bide 50 metre ilerisinde bu işaret var işaret mi değil mi aramaya değerini cevap verirseniz sevinirim

  • selamin aleyküm iç anadoluda bir yer buldum köy altı hep mağara fakat son girdigim yerde işaretler buldum acaba dolumudur bir odaya girdim sol tarafta aşağıya doğru mağara ordanda oda gibi geçişler var sağ tarafta dizilmiş taşlar var ve tepesinde işaretler var yardımcı olurmusunuz

 3. Bide 50 metre ilerisinde bu işaret var işaret mi değil mi aramaya degermi

 4. Arkadaşlar lütfen bilgili biri bunun ne olduğunu söyleşi

 5. Arkadaşlar kayda böyle bi çarpı işareti var çarpının bi ucu kayanın altına doğru gidiyor taşın 20 metre yanında kuru dere var 50 metre diğer tarafında büyük kaya üzerinde L harfi var munçla yapılmış bu çarpı işareti L nin kısa ucunun baktığı yönün 50 m ilerisinde

 6. Selamlar yorumlayabilirmisiniz ?

 7. Sayın üstadım bu işaret nedemek

 8. Yardımcı olur musunuz

 9. Eger yardimin olacaksa ozelden bir selam de..aklin duracak kadar isciligi harika iki kare arasinda ana kayada bir isaret var ve girisi bulamiyorum

 10. Arkadaşlar bilgisi olan yazabilirmi lutfen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.