İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Definecilik Klavuzu

Horasan Nasıl Kırılır


+ - 2

Horasanın bir çok çeşidi vardır zayıf horasanları balyoz murc yada çekiçle kırabiliyorsunuz fakat kalın ve iyi yapımış kaliteli bir horasanın bu şekilde ancak tozunu alırsınız. Şimdi sizlere horasanı nasıl kıracağınızı veya nasıl çözeceğiniz hakkında bilgi vereceğim.

İlk Yöntem

İlk önce bolca limon alıyoruz bunları sıkıp suyunu aynı oranda sirke ile karıştırıyoruz daha sonra bu karışımın 4/1 kadar saf alkol ve yine 4/1 oranında tuz ruhunu karıştırıyoruz yalnız maske takmanızı tavsiye ederim bu karışımı solumak sağlığınıza zarar verebilir zehirlenmeye falan yol açabilir sonrasında elde etmiş olduğumuz karışımı horasanın üzerine döküyoruz ve oradan uzaklaşıyoruz 2-3 saat kadar bekliyoruz bu işlem horasanı ortalama 10 -15 santim kadar eritecektir kalan horasan tabaka murç ve çekiçle kırılacak şekle geldi ise kırın baktınız hala çok kalın aynı işlemi tekrarlayarak yine 10 -15 cm kadar horasanı inceltin.

İkinci Yöntem

Horasanlı alan küçük ise oraya saf alkol dökün ve 1-2 saat bırakın daha sonra bir pürmüz ile orayı iyice ısıtıp çekiç ile kırın.

Üçüncü yöntem

Eğer horasan kullanılarak bir duvar örme karşımıza çıkmış ise yine pürmüz ile duvarı güzelce ısıtıp sonrasında sirke dökün bu yöntem horasan kullanılarak taş örmelerde geçerlidir.

Horasan Nasıl Kırılır – Horasan Nasıl Çözülür

Bu yöntemi ancak tabandaki horasana uygulayabilirsiniz oldukça işe yarar bir yöntemdir. ilk öncelikle gidip bir çuval kalorisi yüksek kok kömür alıyoruz ve horasanın üzerinde güzelce yakıyoruz horasan bu şekilde iyice kızacaktır daha sonra soğuk suyu kızmış horasanın üzerine dökeceksiniz horasan artık çekiç balyoz murç ile kolaylıkla kırılacaktır.

Eğer bu yöntemlerin hiçbiri işe yaramadı ise geriye yapacak tek birşey kalıyor bir hilti bulup horasanı hilti ile kırmak böyle daha kolay olacaktır.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Güzel bilgi sirkenin yumuşatıp eritmesini daha önce duymuştum ama karışımı yeni öğrendim teşekkürler

  2. Selamlar. Konuyla ilgili mail yazdım.
    İlginize.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.