Ana Sayfa / Define İşaretleri / Çarık İşareti

Çarık İşareti

Definede çarık işareti ayak işaretine benzemektedir ama unutmayın ayak işareti ile çarık işareti farklıdır çarık işareti şimdiki adı ile ayakkabı işaretidir eskiden ayakkabı yerine çarık kullanılırdı. Çarık işareti дапоксетин киев ayak işaretinin çözümü ile benzerlik göstersede gittiği yerler çok farklı alanlardır yine çarık işaretinde de tek yada çift işaret bulunabilir.

Definede Çarık İşareti

Definede çarık işareti iyi analiz edilmelidir bu işaret çoğu zaman kapalı alanı temsil etmektedir yani mağara yada kapalı mağaralar olabilir mahzenleride temsil edebilmektedir bunlar zemine yakın kapalı mağara oyuklardır. Bir yerde çarık işareti gördüğünüz zaman etrafı güzelce inceleyin kesinlikle 6 – 7 metre yakınlarında ikinci bir işaret olacaktı kare oyma olabilir dikdörtgen oyma olabilir yada farklı işaretler olabilir böyle işaretleri bulduğunuz zaman nasıl bir işaretse ona göre çözümünü yapın sitemizde diğer işaretler hakkında çözüm bilgileri bulunmakta yoksa özel iletişimle bizden bilgi destek isteyebilirsiniz.

Çarık İşaretinin Çözümü

Bunun haricinde eğer kesme bir blok kayanın üzerinde ise bu çarık işareti ozaman kesme taşın altında parası olacaktır güzelce inceleyin cihaz yada çubuk kullanabiliyorsanız imkanlar dahilinde parayı tespit etmeye bakın gördüğüm böyle çarık işaretinden para alınmışlığı var kayanın alt tarafını oymuşlar kasa yapmışlar sıvayıp o yeride toprak kısma yani alta getirmişler iş ehli qui definecilerde çaprazdan toprağı eşerek kesme bloğun altına gelip parayı almışlardı. Yani uyanık olun ayrıca tek çarık işareti bulursanız yakın mesafede çakıl yığma olmalı aradığınız nokta orasıdır bazen ikili üçlü yürüme izi gibi çarık işaretleride olmakta sizde o doğrultuda ilerleyin ek işaretler varsa inceleyin yoksa çarık işaretinin bitim yönünde toprakta kaya altında giriş olabilir bunları unutmayın.

Çarık işareti duvarda mağara tavanında gibi yerlerde görürseniz dikkatli olun bunlar genelde tuzak işareti olmaktadır ve mekanik tuzakları simgelerler.

definede çarık işareti

Bir önceki yazımız olan Definede Koltuk Taşı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazar: Falcon

Falcon
Uzun zamandır define ile hobi olarak ilgilenen araştıran ve define işaretleri çözümlerini hassasiyetle inceleyen bir adam. Her türlü define işaretleri ve avcılığı konusunda engin bilgi deneyimi ile sitemizde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duymaktadır.

10 Sorular

 1. Avatar

  Merhaba. Elimde çok net işaretler var. Verdiğiniz bilgiler ışığında yorumumu yaptım ama taramaya çıkmadan önce size bunları mail ile ulaştırıp üstün görüşünüzü almak isterim. Hoşçakalın

 2. Avatar

  merhabalar benimde elimde işaretler var ve zannediyorumki tamamını bulduk bunlardan bir tanesi sağ ayak oyma çarık işareti birtane oyma y işareti birtane anakayada yılan işareti bir gözü kör ve yılanda mühür gibi bir işaret ve z işareti var mühürde bu alanda iki tane dere birleşiyor bende sizin yardımınızı bekliyorum teşekkürler.

  • Falcon

   oldukça karışık görünüyor böyle farazi bir anlatım yapamayacağım işaretleri tek tek değerlendirerek birbirleri ile bağ kurmaya çalışın sonuca bu şekilde varabilirsiniz

 3. Avatar

  bir kayanın üzerinde çok net bir tek çarık izi ve yanında ters j işareti bulunmaktadır.Gözümüzün önüne getirmeye çalışacak olursak kaya üzerindeki çarık sola bakmaktadır.yaklaşık bu çarığın 20 cm sağında bulunan ters j harfinin(j harfinin uzun kısmı çarığın topuk yani ayakaltı kısmı ile aynı yönü göstermektedir ve j nin kıvrılan yanı ise sağa bakmaktadır.ya da şöyle anlatabilirim. ayağımız ile yere bastığımızda sanki o ters j harfinin uzun kısmını yere saplıyoruz. bunu yorumlayabilirmisiniz? işaretler çok nettir.ayrıca kayalıklardan oluşan bir yuksek tepenin orta yükseklikteki bir bölümündeki kayaların uzerındedir.şimdiden sağolun

 4. Avatar

  Ustam benim elimde bakir bi yer var. Resimleri ek olarak atacağım. Çarık izinin cevresinde 2. bi işaret yok. Nasıl bir yol izlemeliyim. Çünkü bu çarık izi zemindeki kayada degil tam tersine yontularak üçgen yapılmış bi kayanın üstünde. Bilgilendirme yaparsanız sevinirim.

 5. Avatar

  Çözümü nedir yardımcı olabilirmisiniz

 6. Avatar

  Slm dere kenarında yağmur suyunun çıkardığı bir fügür buldum üst tarafında etrafı oyulmuş küçük bir kare gibi taş buldum hemen üstünde resimde belli zaten yardımcı olurmusunuz.

 7. Avatar

  Merhaba arkadaşlar dabança işareti var şağ tarafında ayak işareti arkatarafında kese işareti var bilgisi olan varmı

 8. Avatar

  Merhaba arkadaşlarbu işaretler var ne anlama geliyor b8len varmı

Hemen Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optionally add an image (JPEG only)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.