Ana Sayfa / Define Haberleri / Define ‘deki Büyüler Gerçek mi ?

Define ‘deki Büyüler Gerçek mi ?

Define Büyüleri Gerçek mi ?

Uzun yıllardan beri anlatılan define hikayelerinin olmazsa olmazı büyülerdir. Çünkü her define hikayesi ya büyü ile başlar yada büyü ile biter. Peki hikayelere konu olan Define’deki büyüler gerçek mi? Bu sorunun cevabına baktığımızda, define ile uğraşan bir çok insan büyülerin gerçek olduğunu iddia ediyor. Mantıken de baktığımızda Türkiye’nin bir çok bölgesinde gömü olduğunu biliyoruz. Fakat bunca zamandır bu kadar gömünün nasıl gün yüzüne çıkartılamadığı sorusunun cevabını vermekte takılıyoruz. Çünkü burada karşımıza define’deki büyüler gerçek mi? sorusunun cevabı geliyor.

Gömülerden Duyulan Sesler

Define arayanların ve define gömenlerin inançlarına göre toprağa gömülmüş defineler de tılsım ve büyü vardır. Çünkü define işi ile uğraşan kişilerin söylediklerine göre kazı işlemi sürerken hazineye yaklaşıldığı taktirde toprağı kazan kişinin karşısına en çok neyden korkuyorsa onun bir cisme bürünmüş hali çıktığı söyleniliyor. Gömüyü kazan kişi tek kişi değilse orada kaç kişi varsa o kadar kişinin korktuğu şeye büründüğü iddia ediliyor. Çıkan cismin kalıcı hasar vermemesi için de çıktığı anda o cismin üstüne bir şey atılması gerekiyor.

Gömüden Neden Ses Duyulur?

Define’deki büyüler gerçek mi? sorusunun en bariz cevabı gömüden duyulan seslerdir. Peki yer altına gömülmüş halde olan hazineden neden ses gelir? İnanışa göre hazinenin gömülmesinin üstünden yıllar geçtiyse ve hazine hala çıkartılmadıysa sıkılmaya başlar. Bu sıkıntı sonucunda da kendi yerini belli etmek için bir takım seslerle yerini belli eder. Belli etmesi de çıkan cisimler aracılığıyla insan gözüne gözükür.

Bir önceki yazımız olan Define Büyüsü Nasıl Bozulur ? başlıklı makalemizde define büyüsü, define büyüsü çözme ve define büyüsü nasıl çözülür hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar: Falcon

Falcon
Uzun zamandır define ile hobi olarak ilgilenen araştıran ve define işaretleri çözümlerini hassasiyetle inceleyen bir adam. Her türlü define işaretleri ve avcılığı konusunda engin bilgi deneyimi ile sitemizde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duymaktadır.

Hemen Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optionally add an image (JPEG only)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.