1. Anasayfa
 2. Definede Tuzaklar

Define Cinlerden Nasıl Alınır?


1

Define arayanlardan bazıları, defineyi cinlerin koruduğunu, cinlerin defineye musallat olduğunu söylüyor ve buna inanıyorlar. Bu inanışta ve görüşte olan define avcıları için, definedeki cinleri görme konusunda bir makale kaleme almaya karar verdik.

Uzun süre saklı kalmış definelerin çevresinde cinlerin toplandığına inanılır. İnsanlara kötülük eden cinler, özellikle definelerin çevrelerinde toplanır. Genellikle, karanlık bastığında, ıssız yerlerde, mezarlık yakınlarında birtakım ışıkların yanıp söndüğü, beyazlara bürünmüş cüce insanların oymaştığı görülür. Cinler toplanmış, kalabalıklaşmışsa, buna “cinlerin düğünü” denir. Define alanlarında bunlardan görülür. Cinler için ancak, çok büyük cincilerce yapılabildiği söylenen bir muska yapılır.

Cinci define alanına büyükçe bir daire çizer. Dairenin çevresine doksan dokuz elif çeker. Sonra yedi taş alıp define çevresinde, dairenin biraz ötesinde, birer birer, bir taşa atar. Atılan her taş, tası çınlattıkça, “euzu birabbike” söyleyip define alanına doğru üfler. Bu işlem yedi gün, sabah ezanından önce, sürdürülür. Yedinci günü, cinci, yedi rekat , “sadakat namaz” kılıp yalnız peygambere selam verdikten sonra, muskayı yedi kat muşambaya, muşambayı üç kat sarı beze sarar, kırk dikiş vurup diker, define alanına iliştirir. Muska dıştan görülmez.

Daha sonra, üç gün akşam ezanından sonra define yerinde dolaşılır, “tövbe estağfurullah, bismillah yâ Allah” denir ve dört yana üflenir. Bunlar yapıldıktan sonra eedi gün o yerlere uğranmaz. Yedinci günden sonra cinler define alanında görülmeye başlanır. Her cin görüşte “tuu estağfurullah ya Allah, bismillah huuu” söylenir. Bütün cinler o ortamdan uzaklaşır. Define hediyeleri güvenle alınır.

-Anadolu Büyüleri-

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 1
  komik
  Komik
 • 0
  faydal_
  Faydalı
 • 0
  k_t_
  Kötü
 • 0
  eh_i_te
  Eh işte
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
İlginizi Çekebilir
çöreklenmiş yılan işareti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yorumlar (1)

 1. Bazı işaretler var çözemiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.