Ana Sayfa / Definede Tuzaklar / Defineyi Koruyan Yılan

Defineyi Koruyan Yılan

Define bulan insanların karşılaştıkları tılsım ve tuzaklardan biri de yılanlardır. Define işaretlerinden yılan ile simgelenmiş definelerde görülebilen bu engel, araştırmacının dikkat etmesi gereken pusulardan biridir.

Define avcıları yılan olgusu ile çok farklı şekilde karşılaşabilmektedir. Defineyi kazarken görülen yılan, define içinde yer alan yılan ya da bulunan altınların yılana dönüşmesi gibi doğaüstü olgular kadar, normal bir kazıda karşımıza çıkabilecek yılanlar da defineye atfedilebilmektedir.

Yılan simgesi bulunan defineler ise, bu sembolü koruyucusu olarak tasvir edilmiştir. Bu sembol oyma yılan işareti ve kabartma yılan işareti şekilde define alanında bulunabilir.

Definede Yılan İşareti

Yılan işareti yılanın yapılışına ve pozisyonuna göre çözümlenmesi gerekmektedir. Kabartma yılan işareti ile oyma yılan işaretinin çözümleri farklıdır.

Kabartma yılan işaretinin gömüsü değerlidir bu işarette yanında herhangi bir yardımcı işaret yok ise gittiği yön çok önemlidir kabartma yılan işareti güzelce bir mezarı temsil etmektedir onun için gittiği yönde iyi araştırma yapılmalı varsa yardımcı işaretlere göre değerlendirmelidir.

Oyma yılan işareti de yine paranın habercisidir  bu işaret sizi bir mağaraya götürebilir.

Yılan işareti aynı zamanda tuzaklıdır. Dikkatli olmak gerekir. Eskiden mezar hırsızlığı çok olduğu için tuzaklamalar yaparlardı. Yılan işaretinin iki halli tuzağına rastlanmıştır. çoğunlukla parası zehirlidir ya da mezar odası zehirlenmiştir. ona göre önleminizi alın. diğer bir tuzak ise giriş tuzaklarıdır. Tünel ise tünel çökmeleri ya da giriş tuzaklarıdır, dikkatli olun.

Yorumlarınızla destek olabilir yada bilgi isteyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Definede Kuyu Tuzakları başlıklı makalemizde define kuyu tuzağı, define kuyu tuzağı nedir ve define tuzağı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar: Falcon

Falcon
Uzun zamandır define ile hobi olarak ilgilenen araştıran ve define işaretleri çözümlerini hassasiyetle inceleyen bir adam. Her türlü define işaretleri ve avcılığı konusunda engin bilgi deneyimi ile sitemizde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duymaktadır.

Soru Var

  1. Avatar

    Selam aleyküm peki bu yılan ve tılsım dan nasıl kurtuluruz nasıl bozarız bu tılsımı

Hemen Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optionally add an image (JPEG only)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.