1. Anasayfa
 2. Definede Tuzaklar

Defineyi Koruyan Yılan


1

Define bulan insanların karşılaştıkları tılsım ve tuzaklardan biri de yılanlardır. Define işaretlerinden yılan ile simgelenmiş definelerde görülebilen bu engel, araştırmacının dikkat etmesi gereken pusulardan biridir.

Define avcıları yılan olgusu ile çok farklı şekilde karşılaşabilmektedir. Defineyi kazarken görülen yılan, define içinde yer alan yılan ya da bulunan altınların yılana dönüşmesi gibi doğaüstü olgular kadar, normal bir kazıda karşımıza çıkabilecek yılanlar da defineye atfedilebilmektedir.

Yılan simgesi bulunan defineler ise, bu sembolü koruyucusu olarak tasvir edilmiştir. Bu sembol oyma yılan işareti ve kabartma yılan işareti şekilde define alanında bulunabilir.

Definede Yılan İşareti

Yılan işareti yılanın yapılışına ve pozisyonuna göre çözümlenmesi gerekmektedir. Kabartma yılan işareti ile oyma yılan işaretinin çözümleri farklıdır.

Kabartma yılan işaretinin gömüsü değerlidir bu işarette yanında herhangi bir yardımcı işaret yok ise gittiği yön çok önemlidir kabartma yılan işareti güzelce bir mezarı temsil etmektedir onun için gittiği yönde iyi araştırma yapılmalı varsa yardımcı işaretlere göre değerlendirmelidir.

Oyma yılan işareti de yine paranın habercisidir  bu işaret sizi bir mağaraya götürebilir.

Yılan işareti aynı zamanda tuzaklıdır. Dikkatli olmak gerekir. Eskiden mezar hırsızlığı çok olduğu için tuzaklamalar yaparlardı. Yılan işaretinin iki halli tuzağına rastlanmıştır. çoğunlukla parası zehirlidir ya da mezar odası zehirlenmiştir. ona göre önleminizi alın. diğer bir tuzak ise giriş tuzaklarıdır. Tünel ise tünel çökmeleri ya da giriş tuzaklarıdır, dikkatli olun.

Yorumlarınızla destek olabilir yada bilgi isteyebilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  faydal_
  Faydalı
 • 0
  k_t_
  Kötü
 • 0
  eh_i_te
  Eh işte
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yorumlar (1)

 1. Selam aleyküm peki bu yılan ve tılsım dan nasıl kurtuluruz nasıl bozarız bu tılsımı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.