Ana Sayfa / Definede Tuzaklar / Definede Kuyu Tuzakları

Definede Kuyu Tuzakları

Definede kuyu tuzakları çok sık karşılaşılan bir şey değil ama yinede zaman zaman çıkabiliyor. Definecinin karşısına nerede ne çıkacağı belli olmadığı için hem daha dikkatli olması hemde böyle bir şey ile karşılaştığında neler yapması gerektiği hakkında bilgi sahibi olması onun menfaatine olacaktır bu neden ile bu konuda bilinenler ışığında sizleri bilgilendirmeye çalışacağım.

Definede kuyu tuzakları mezarı yada defineyi ele geçirmek isteyenler için hazırlanmış öldürme amacı güden bir tuzaktır, bu tuzak genel olarak tünelli girişlerde ama en çokta mağaralarda karşılaşılır tuzak için derince bir kuyu oluşturulur bunun zaman zaman 10 metreyi bulduğu bilinmektedir bu kuyu içerisinde belirli bir seviyeye kadar su doldurulur yada zeminde sivri kazıklar olur yapılışı ise iki türlüdür ilgi üstteki örnek resimde olduğu gibi ilerleyen tünelde yada mağarada zemine benzetilmiş bir taş zemindir.

Definede Kuyu Tuzakları

Çok dikkatli bakılmadıkça farkedilmeyecek kadar küçük aralığa sahiptir bu tuzağın belirli bir ağırlık dahilinde çökmesi ile buraya basan kişi kuyuya düşer ve hayatını kaybeder bu ağırlık ortala bir insan ağırlığı hesaplanarak yapılmıştır 40 kg nin üstünde bir ağırlık mekanizmayı harekete geçirdiği söylenmektedir tuzakların olduğu alanlarda genelde mağarada veya tünellerde tuzak işaretleri çizilmiş olabilir ama bunları görmek gerçekten oldukça zor olmakta bu neden ile bir yere girer iken ince ince yavaş yavaş tüm duvarı tavanı tabanı inceleyerek ilerlemekte fayda var.

Bir diğer kuyu tuzağı şekli ise tuzak ağzı giriş kapağına desteklenmektedir burda ağırlığı sağlayan giriş kapağıdır siz giriş kapağının kırınca yada çıkartınca denge bozulur buda hemen girişin alt kısmındaki kuyu mekanizmasını aktif eder bunda artık belirli bir ağırlığa ihtiyaç yoktur girişten içeri adımınızı attığınız anda kuyuya düşebilirsiniz bu neden ile açtığınız deliklerden ve girişlerden girmeden önce zemine temas etmeden güzelce inceleyin.

Definede Kuyu Tuzaklarının Çözümü

Zaten yazımın başından bu yana yaptığım uyarılarda bu işin çözümü niteliğindedir ilk önceliğiniz dikkattir dikkatiniz ile her şeyi tespit edebilirsiniz mekanizma belirli ağırlıkla çalıştığı için farkettiğinizde üzerine bir kaç parça kalas koyarak üzerinden geliş gidiş yapabillirsiniz ama olduya kalas koymaya müsait değil yada yer uygun değil o zaman bir kaç saat fazla mesai yapıp o kuyuyu kumla doldurabilirsiniz.

Mağarada ön araştırma yapan arkadaşlar oldukça dikkatli olsunlar bu tuzak mağaralarda ve yeraltı şehirlerinde oldukça fazladır unutmayın hiçbir şey hayatınızdan kıymetli değil.

Bir önceki yazımız olan Definede Su Tuzağı başlıklı makalemizde definede su tuzağı çözümü, definede su tuzağı hakkında ve definede su tuzakları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar: Falcon

Falcon
Uzun zamandır define ile hobi olarak ilgilenen araştıran ve define işaretleri çözümlerini hassasiyetle inceleyen bir adam. Her türlü define işaretleri ve avcılığı konusunda engin bilgi deneyimi ile sitemizde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duymaktadır.

2 Sorular

 1. Avatar
  Dimitrios Zales

  Hallo.
  kannst du mir bitte helfen.Was bedeutet diese zeichen,

  MfG
  Zales

 2. Avatar
  Dimitrios Zales

  Hallo.
  kannst du mir bitte helfen.Was bedeutet diese zeichen,

Hemen Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optionally add an image (JPEG only)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.