Define Nedir

Define zaman içerisinde toprak veya mağara yada kaya içerisine saklanmış altın, gümüş vede değerli eşyaların geneline verilen isimdir. Bu defineler saklanılan zaman ve çağa göre elbetteki değişiklikler göstermektedir ve değer bakımından da yine farklılıklar gösterir. Peki neden değerli eşyalarını yada değerli madenlerini saklama ihtiyacı duymuştur bu insanlar?

Cevap aslında çok basit eski çağlarda malumunuz çok fazla savaş vardı ve haydutluk yine oldukça etkindi ani baskınlar falan gibi bir çok durum söz konusu idi e birde şimdiki zamandaki gibi banka denen birşey yoktu zengin vede varlıklı kişiler bütün paralarını evde tutamazlardı soyguna uğrayabilirler bir sabah kalktıklarında hiç bir şeylerin kalmadığını görebilirlerdi.

Dediğim gibi savaşlar ve haydut baskınlarıda oldukça fazla olan eski çağlarda insanlar ani baskınlarda kaçarken herşeylerini камагра götüremeyecekleri için bir kısmını saklama ihtiyacı duymuşlardır zamanla geri gelip alma düşüncesi ile saklamış ve yer belirtici geldiğinde kolaylıkla bulması için yahutta kendinden sonra çocuklarının kolaylıkla bulabilmesi için bazı işaretler koymuşlardır.

Bunun yanında büyük devlet gömüleri eşkiya gömüleri, tapınak gömüleri, kilise gömüleri gibi definelerde mevcuttur. Bu defineler bulunması ve ele geçirilmesi oldukça zorlu definelerdir.

Devlet gömüleri genelde savaşta devlet hazinesinin düşman eline geçmemesi için planlı olarak yapılan gömülerdir, eşkiya gömüleri ise genelde tek parça olmamakla birlikte eşkiyaların yaptıkları Erezionepillole soygun ve vurgunların sürekli yanlarında taşıyamayacakları eşyaları sistemli ve işaretli olarak yaptıkları gömülerdir.

Tapınak ve kilise gömüleride yine devlet gömüleri gibi düşman ellerine geçmemesi amacı ile yapılmış gömülerdir ve bu dört define gömüsünün ortak özelliğide geneli itibari ile tuzaklı olmasıdır. Bu tip gömülerin şimdilik sadece kısaca üzerinden geçiyorum daha sonra zamanı geldikçe hepsi için ayrıntılı şekilde sizlere anlatımını yapacağım.

Yazar: Falcon

Falcon
Uzun zamandır define ile hobi olarak ilgilenen araştıran ve define işaretleri çözümlerini hassasiyetle inceleyen bir adam. Her türlü define işaretleri ve avcılığı konusunda engin bilgi deneyimi ile sitemizde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duymaktadır.

Hemen Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optionally add an image (JPEG only)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.