8

Definecilikte ağaçlar önem oldukça önem arzetmektedir, özellikle yakın dönem ermeni gömülerinde ağaçlar oldukça fala kullanılmıştır define için dikkat edilmesi gereken ağaç türleri ahlat, ardıç, meşe, davun, çınar, çam, dut ve ceviz ağaçlarıdır bu ağaçların önemini anlatacağım fakat birde bildiğiniz gibi çivili ağaçlar vardır bunlara eski ismi ile MIH yada çingene çiviside denmektedir.

Definede Ağaçlar

Fakat çivili ağaçlar konusuna bu konuda yer vermeyeceğim çünkü çivili ağaç konusu oldukça detaylı ve teferruatlı olduğundan onu başka bir define işaretleri çözümü konusu olarak değerlendireceğiz şimdi ağaçlar ve dikkat edilmesi gerekenlerden bahsedelim ve size daha önce duymadığınız güzel bir bilgiyide yine vereceğim.

Definede Ağaç Türleri ve Çözümleri

Hepinizin bildiği gibi bu ağaçlar genellikle açık arazide dağlarda bulunan ağaç türleridir nadiren ev bahçelerinde bulunurlar fakat genelde cami bahçelerinde çok olurlar bu ağaçlar çok yaşamaları sebebi ile nirengi noktaları olarak çok seçilmiş yada belirli ağaç dikimi veyahutta belirli sıralamaları dikkat çekici olduğu için ona göre gömecekleri değerli eşya ve paralarını bu ağaçlara göre belirlemişlerdir.

Meşe, Ahlat, Çınar ve Ardıç Ağaçları

Eski ahlat ve ardıç ağaçlarında eğerki çeşmeye yakınsa ve çeşmenin parası aranıyor ise bu ağaçların oldukça önemli olduğunu bilmelisiniz gelende çeşme yakınındaki bu ağacın güneydoğu istikametinde 7 ila 15 metre aralığında 1,5 metre derinliğinde aradığınız şeyi bulabilirsiniz elbette bunların tespiti için teknolojiden faydalanmanızı öneririm.

Çam Ağacı

Bu ağaçlarda zaman zaman define için kullanılmışlardır genelde çam ağacına çivi çakılarak kullanılmasının yanı sıra farklı bir şekilde define ağacın kendi içerisinede koyulmuş olmaktadır buda bu sizlere yazımızın sonunda nasıl kullanıldığı konusunda özel bilgi olarak verilecektir.

Davun Ağacı

Davun ağacı ermenilerin çokça kullandıkları bir tür dür özellikle bir çok sahte dede mezarının başında davun ağacı bulunmaktadır yahutta ermeni evlerinin bahçelerinde bu bahçeler oldukça geniştir ve evleride genelde zamanında yaşamış zengin bir ermeninin evidir dikkat ettiyseniz özellikle ermeni defineleri ile ilgilenen arkadaşlar dediğim şekildeki ermeni evlerinde davun agaçlarına rastlayacaklardır bu sebepten bir ermeni evinde veya sokağında ermeni gömüsü arıyorsanız kesinlikle davun ağacını es geçmeyin.

Dut Ağacı

Dut ağaçlarıda yine ermenilerin en gözde define için kullandıkları ağaçlardandır hatta diyebilirimki en çok kullanılanıdır ermeni yerleşkelerinde yada ermeni evlerinde define arıyorsanız dut ağacını es geçmemenizi öneririm elbette aradığınız ağacın yakınlarında ve fazla derinde değildir maksimum 1,5 derinlikte olacaktır bu sebepten ermeni definelerinde mutlak suretle bir dut ağacı varsa güzel analiz edilmelidir.

Ceviz Ağacı

Ceviz ağacı genelde bağlarda ve meyvelik bahçelerde olur bunun yanında bazı tarla başlarındada ceviz ağaçları olmaktadır yine ermenilerin kendi bağ bahçelerinde yaptıkları gömülerde kullandıkları en  sevdikleri ağaçtır eski ermeni bağ bahçe tarlalarında define arayacaksanız özelliklede bazı söylentiler var ise ozaman bu ağaçları tespit edip ona göre çalışmalarınıza yön vermelisiniz bunun yanında din adamlarınında gömü için çokça kullandıkları bir ağaç türüdür eski kilise gibi yerlere yakın ceviz ağaçları varsa mutlaka araştırma yapmanızı tavsiye ederim.

Definebulma.com Ağaçlardaki Define Bulmak İçin Özel Bilgisi :

 
Herkes definecilikle uğraşır şimdi sizlere vereceğim bilgi ile yaşadığınız şehirde ermeni yerleşkelerinin yakınlarında define bulma şansı sunacağım işler sadece dikkatli gözlerle çözülecek ve bir metal dedektörü ile son bulacaktır ve 30 dakika içerisinde bir define bulabilirsiniz özel bir bilgi vereceğimden bahsetmiştim eski ermenilerin yaşamış olduğu bölgelerdeki çamlık ormanlık alanlara girin ve yaşlı çamları tespit edin bunu normal gezerek yapabilirsiniz sonra gövdesinden kesilmiş ana kolu olmayan çam ağaçlarını bulun ve burada metal dedektörü ile yoklayın peki işin özü nedir ermeniler çam ağaçlarının gövde kollarından dikkat çekmeyecek birini tam gövde kısmından keser ve içerisini oyarlar daha sonra kırba yada deriye sarark altınlarını bu oyuğa yerleştirirler.

Sonrasında ağacın talaşı ile hazırladıkları macunla kapatırlar çam ağacının özelliği olarakta zamanla ağaç orayı kapatır bal ile ve sonrada sertleşir dışardan sade çok eskiden dalının koptuğu yada kesildiği görüntüsü verir zamanla ağaç yıllandıkça çok dikkat çekmeyecek hale gelir bu sebepten böyle durumlar ile karşılaşırsanız es geçmeyin.

palamut ağacı

mese agaci

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  faydal_
  Faydalı
 • 0
  k_t_
  Kötü
 • 0
  eh_i_te
  Eh işte
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yorumlar (8)

 1. 23 Ekim 2017

  Hocam, nasil resim gonderebilirim?

 2. Kare dikdortgen oymalar yerde isaretli ve buykuj bir hacli tas 7tane hac var biri buyuk 6si kucuk. Oymalar 2dik dortgen 2 kare ve oyma olan tasin ikisi midyeli harctan yapılmıs yer kars ta deniz vs yok yakinda o midyeler ne is onuda anlamadim

  • aile mezarlık alanı gibi duruyor sitemizde bulunan kare ve dikdörtgen oymalar yazımızı okuyun ona göre bir çözüme ulaşın

 3. İyi geceler hocam yazılarınız gerçekten muhteşem neler varmış dedim emeğinize sağlık

 4. İyi geceler hocam yazılarınız gerçekten muhteşem, neler varmış dedim emeğinize sağlık bide yardımcı olursanız sevinirim

 5. Selamün aleküm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.