Ana Sayfa / Define İşaretleri / Definede Tabanca İşareti

Definede Tabanca İşareti

Definecilikte tabanca işareti çok sık karşılaşılmasada mevcuttur yakın dönem gömülerine aittir. Tabanca işareti zorlu bir işaret değildir çok fazla karmaşıklık gerektirmez gömüsü toprak içerisinde bulunmaktadır bu sebepten kazı işlemi yaparken dikkatli kazı yapılmalı çünkü farketmeden toprakla birlikte paralarıda atma olasılığınız vardır bu nedenden bu işarette kazı yapacağınız zaman yanınızda bir metal dedektörü bulundurup arada kontrol etmek sizin menfaatinize olacaktır.

Definede Tabanca İşaretinin Çözümü

Tabaca işaretinin namlu kısmı her daim gidilmesi gereken istikameti vermektedir tek bir tabaca işareti varsa 30 metre mesafe içerisinde namlu yönünce araştırması yapılıp gömü tespit edilmelidir derinliği 1,5 metreyi geçmeyecektir. Eğerki namludan çıkmış mermide çizilmiş ise bu durumda mermi adetince para parçalara ayrılmış anlamı taşımaktadır.

Definede Tabanca İşareti

Bu durumda mermi adetince ayrılmış olan paraların yerini tespit etmelisiniz burada mermiler arası mesafe ölçülerek adımlanırsa sırası ile paralar bulunacaktır bunun yanında patlamış tabanca işareti görürseniz bu durumda doğaya aykırı bir nesne varsa onu yoksa namlu hizasında bir kayayı yada eski ağacı bulup oradan parasını alın kayanın ya içerisinde yada kaldırıp toprağı biraz kazdınızmı altında olacaktır ağaçta ise ya ağaç oyulmuş ve içerisine koyulmuştur yada yakında bir kenarına gömülmüştür. Definede tabanca işaretini basit yapan şey yönün ve mesafesinin belli olmasıdır bu sebepten tespiti kolay olur.

Bir önceki yazımız olan Definede Koltuk Taşı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazar: Falcon

Falcon
Uzun zamandır define ile hobi olarak ilgilenen araştıran ve define işaretleri çözümlerini hassasiyetle inceleyen bir adam. Her türlü define işaretleri ve avcılığı konusunda engin bilgi deneyimi ile sitemizde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duymaktadır.

Soru Var

  1. Avatar
    ميثم قدبيگ لو

    iran ulkesinde butun bu resimler bulabiliyuroz ama anlamini kimse bilmiyor ager momkunse biraz bana resim gunderin ancak yorum yapmis ve çizgili resimler o zaman bizde define bulabiliriz

Hemen Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optionally add an image (JPEG only)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.