Ana Sayfa / Define İşaretleri / Definede Binek Taşı

Definede Binek Taşı

Define işaretleri arasında binek taşı oldukça karıştırılan işaretlerdendir özellikle bir çok bilgi veren yerde yanlış veriyor binek taşı ile eğer taşını karıştırmaktalar aslında bu konuda bu taşın define ile alakalı bir bilgi yok üstte görmüş olduğunuz resimdeki taş binek taşıdır.

Definede Binek Taşı

Yani eğer ile karıştırılmamalı binek taşı ne işe yarar adı üstünde binek hayvanlara at eşek gibi ama genelde at için binmeye yarayan bir taştır merdivenlidir çok eski dönemlerden bu güne kadar kullanılmıştır yani amacı tamamen kullanma amaçlıdır bir çok şehirde ve köylerde yada eski yerleşim yerlerinde karşımıza çıkmaktadır.

Bunun gibi binek taşlarına zarar vermemek gerekir fakat aslında bunun define ile ilişkilendirilmesinin temel sebebi ermenilerdir yani onların hazırlamış oldukları haritalarda zaman zaman binek taşlarına yer vermeleridir yani sabit belirgin yer olarak kullanılmaktadır bilirsiniz.

Her semtin her şehrin bazı belirgin noktaları vardır buda onlardan biridir çizilen haritalarda binek taşından bahsedilerek yol tarifleri yapılmış yada ona oranla mesafe verilmiştir işte define ile olan alakası budur umarın sizlerde karşılaşırsanız zarar vermezsiniz son olarakta lütfen binek taşı ile eğer taşını karıştırmayalım.

Bir önceki yazımız olan Definede Kanal İşareti başlıklı makalemizde definede kanal, definede kanalın anlamı ve kanal işareti hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar: Falcon

Falcon
Uzun zamandır define ile hobi olarak ilgilenen araştıran ve define işaretleri çözümlerini hassasiyetle inceleyen bir adam. Her türlü define işaretleri ve avcılığı konusunda engin bilgi deneyimi ile sitemizde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duymaktadır.

Hemen Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optionally add an image (JPEG only)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.