2

Definede çiçek işareti iki şeyi temsil etmektedir ya bayan mezarını temsil eder yada mezarlık alanı tabi mezarlık alanda değerli bayan mezarınıda temsil edebilir bu çiçek işaretinin bulunduğu yere göre ve şekline göre değişir ayrıca definede gül işareti ve definede papatya işaretide aynıdır yani anlayacağınız gül ve papatya işaretinin çözümü aynı veya benzerdir fakat lale işareti bunlara benzemez çiçek işareti genel olarak değerli mezarlardır.

Definede Çiçek İşaretinin Çözümü 

Çiçek işareti bir çok medeniyet kullanmıştır eski kullanımlarda net olarak mezarı temsil eder son dönem özellikle ermenilerin çokça kullandıklarında ise düzlük tek kayada ise mezarı ormanlık alan çeşme başlarında kullanılanlar ise sistemi betimlemektedir ilk önce eski kullanımlara göre roma dönemi örneğine göre papatya dır papatyanın ilk önce eksik yaprağı varsa eksik olan yönde ilerleyerek araştırma yapılmalı ve eksik yaprak bulunmalıdır ya bi kayanın üstüne yaprak işlenmiştir yada bir kaya yaprak şekli verilmiştir ikiside olur altında mezar vardır tespitini yapıp girişi bulun ve müjdesi olan işarettir metal dedektörü ile bulduğunuz kayayı ve yakında varsa kayalar oraları bir yoklayın bu tip define işaretleri genelde mezarının yakınlarındadır.

Eğerki papatya işareti tam ise herhangi bir yaprak eksikliği yok ise ozaman yanında farklı bir işaret arayın size yön ve mesafe verecektir buda sizi hedefe ulaştıracaktır ha bunlardamı yok etrafı güzelce inceleyin dikdörtgen oyma sunu çukuru muhakkak vardır fazla zor bir işçiliği yoktur bazen yatan hatunun parası ki zinet eşyaları olur genelde başka bir yerde olabilir. Ermenilerde çiçek işareti ise bazen mezarlık alanı verir ve mezarlık alanında içerisinde değerli bir mezar var demektir civarı araştırıp mezarlık alanı bulun ve yine değerli olan mezarı tespit edin bunun haricinde düzlük alanda bir kayada çiçek işareti tek bir kadın mezarını temsil eder Türkiye de çoğunlukla tarlalardan tarla sürerken  çiçek işlemeli kaya çıkar bu orada bir değerli mezar olduğunu belirtir iyi bir inceleme ile mezarı ve parasını bulursunuz. Ermenilerin sistemli olarak yaptıkları gömülerde de çiçek işareti bulunmaktadır bunu bir kuyunun çeşmenin yanındaki taşa yada baş taşına süsleme olarak yaparlar yalaklı çeşmelere yapılmış ise 20 metre yakınlarında bir kayada veya altındadır para kuyu kenarında ise kuyu içinde para vardır çeşme başlarına yapılmış ise sistemlimi yoksa süsleme mi olduğunu anlamak için yaprak sayısına bakın çeşmede ikinci ve üçüncü tasvirlerde de aynı sayı varsa bu sistemli bir çalışmanın belirtisidir.

Definede Çiçek İşareti

Yani örneğin çeşmeye 6 yapraklı bir çiçek yapılmışsa ve yine süsleme olarak bir kenarına 6 kesme tırnak işareti yapılmışsa ve yine 6 uçlu yıldız yapılmışsa bu üzerine bastıra bastıra 6 rakamını kullanmıştır buda 6 sayısal değerinin Değirmen, Dibek, Yuvarlak oyma, kuyu, havuz, gibi yerler aranmalıdır ve para için son noktadır 5 yapraksa ona göre belirtilmiş olan sayısal değere göre çözümlenmelidir.

çiçek işareti

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  faydal_
  Faydalı
 • 0
  k_t_
  Kötü
 • 0
  eh_i_te
  Eh işte
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yorumlar (2)

 1. 11 Nisan 2018

  Herkese merhabalar ustadlar kare içinde yaprak işareti ne anlama geliyor rica etsem yardimci olma şansınız varmı

  • 11 Nisan 2018

   Herkese merhabalar ustadlar kare içinde yaprak işareti ne anlama geliyor rica etsem yardimci olma şansınız varmı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.