Ana Sayfa / Define İşaretleri / Definede Damla Taşı İşareti

Definede Damla Taşı İşareti

Define alanlarında karşılaşılan işaretlerden biri de damla taşı işaretidir. Tek başına çok büyük anlamlar ifade etmese de damla taşı ek sembollerle birçok derin sırrı bizlerin gözü önüne serebilecek potansiyele sahiptir.

Damla taşı genelde sırlarla dolu ve dolambaçlı hazinelerin yolunu ifade eder. Damla taşı, genellikle yeraltındaki tünel veya geçit noktalarının değişmez simgesidir.

Dama taşı kendi başına define işareti olarak değerlendirilmez, ek yardımcı sembollere ihtiyaç vardır. Ancak bu tür yerlerdeki yaşamın bir parçasının yeraltında geçtiğinin de şaşmaz İşaretidir. Tünel veya yeraltı geçidi olarak tabir ettiğimiz bu mekânların tespitiyle gerek eski uygarlıkların ve gerekse sonraki dönem kaçkın veya eşkıya gruplarının mal ve para terekesine rastlanılabilir.

Yer altı şehirleri, saklı hazineler, gizli mezar odaları, saklı sırlar ve birçok aile mezarları damla taşı simgesi ile sembolize edilir. Tüm bu değerlerin belirlenmesi için iyi bir arazi taraması yapılmalı, ek işaretlere yoğunlaşılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Definede Gemi İşareti ve Anlamı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazar: Falcon

Falcon
Uzun zamandır define ile hobi olarak ilgilenen araştıran ve define işaretleri çözümlerini hassasiyetle inceleyen bir adam. Her türlü define işaretleri ve avcılığı konusunda engin bilgi deneyimi ile sitemizde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duymaktadır.

Hemen Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optionally add an image (JPEG only)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.