Ana Sayfa / Define İşaretleri / Sunak İşareti

Sunak İşareti

Defineciyi yoran, umutlandıran peşinden koşturtan kaya figürlerinden biride sunaklardır. Sunaklar bir çok şekilde karşımıza çıkar. Biz bunları iki gruptan inceleyecek olursak:

 1. Toplumların önemli günlerinden tapındıkları tanrılarına muhtelif eşyaları hediye etmek. Böylece işlerinin rast gideceklerine inanılırdı.
 2. Mezar sunakları: Bunlar kendisini çok çeşitli şekillerde ortaya çıkarmıştır. Sevdiği saygı duyduğu birinin ölmesi ile bu купить сиалис в киеве sunaklar oluşmaya başlamıştır. Buradaki amaç ölüye muhtelif şeyler sunmaktır. Bunlar, su, yiyecek, para, ufak heykeller, ateş yakmalar gibi kendisini göstermiştir.

Normal mezar sunakları iki şekilde olur. Bunlar, mezara yakın ana kayaya oyulmuş yuvarlak, kare dikdörtgen gibi geometrik şekilde oluşmaktadır. İkincisi ise mezarların üzerine yanlarına yani uygun bir yerinden açılan baca şeklindedir. Mezar üzerine açılan bir baca şeklinde de olabilir. Buradan ölüye muhtelif şeyler ikram etmek amacını gütmüşlerdir.

Sunaklar define işareti olarak yorumlanmazlar. Finde es fakat o alanda mezar, eski kalıntı ve diğer antik bölgelerin işareti olarak değerlendirilmelilerdir.

Sunak işareti olan yerlerde, dedektör ile derin arama analizleri yaparak hediyelere ulaşma ihtimali vardır.

Bir önceki yazımız olan Taş Kesimi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazar: Falcon

Falcon
Uzun zamandır define ile hobi olarak ilgilenen araştıran ve define işaretleri çözümlerini hassasiyetle inceleyen bir adam. Her türlü define işaretleri ve avcılığı konusunda engin bilgi deneyimi ile sitemizde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duymaktadır.

7 Sorular

 1. Avatar

  Merhaba hocam biz bir kayanın üzerinde balık ve sunak işareti bulduk kaya oldukça büyük yani yükseklik 4 metre eni 2, 20-2, 50 uzunluğu yine 4 metre kadar resimleri var resim atmak isterim.
  Balık kuyruk dahil 55cm kuyruk hariç 45 cm sunak 18-20 cm çap derinlik 20cm burada nasıl hareket etmeliyiz acaba.

 2. Avatar

  Bu da sunak işareti

 3. Avatar

  Yardımcı olur musunuz

Hemen Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optionally add an image (JPEG only)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.