2

El işareti bir çok şeyi ifade edebilir bazen yön ve mesafe verirken bazende mezarı bazende gömüyü verebilmektedir ha birde yeminin sembolüdür yani yeminli gömüde denebilir yeminli gömü ise eğer oldukça işçiliği zor bir gömüdür bazende el işareti tılsımı ifade edebilir tılsım yada tuzak ifade edebilmektedir el işareti bulunan yerde yüksek ihtimalle yardımcı bir işaret vardır değerlendirmelerde bu işareti göz önüne alarak ancak sonuca ulaşabiliriz.

Definede El işareti

Genelde el işaretinin yanında başka bir işaret daha bulunur yani el işareti tek olmaz ve bu işaret size yön ve mesafe verir. El çıplak bir arazide dikili taş üzerinde ise yani sonradan koyma bir taş o taşın altında giriş olma olasılığı yüksektir tespitinizi yapıp girişi açın bir başka çözüm yöntemi ise el işareti açık ve el işaretine uygun olan elinizi koyun ve diğer yöne bakın (sol else solu koyup sağa bakın, sağ else sağı koyup sola bakın) 20 metre içerisinde dikkat çekici kaya yada tümsek varmı gördüğünüz kayayı gidip inceleyin ve yapabiliyorsanız değerli ve boşluk tespitinde bulunun çünkü o kayanın altında muhtemelen 2 -3 metre civarı derinliğinde gömüyü bulacaksınız.

El İşaretinin Çözümü

El işaretinin eğerki bir parmağı eksik ise yapmanız gereken hemen civardaki kayalarda kopuk parmağı aramak olsun iyice bakın bazen kayanın üzerine yapılmış bazende kayanın kendisi kopuk olan parmağa benzetilmiş olur bunu tespit ettiğinizde işaretin gömüsünüde buldunuz demektir o kayanın altında toprakta  yine 2 -3 metre derinliktedir. El işaretinin yanında haç işareti varsa bu değerli bir mezarı temsil eder eğerki el işaretinin içerisinde bir haç işareti varsa bu kilise görevlilerinin gömüsüdür.

Tılsıma dikkat etmeniz gerekir 20 metreyi geçmez malının uzaklığı kaya aralığında toprakta yada bulunduğu kayanın arka kısmında olma olasılığı yüksektir gömünün.  

El işareti tas tamamsa bildiğim son çözüm yolu olarakta 50 metre içerisinde taş yığma ufak öbekte olabilir öyle koca taş yığma mezar kadar olacak diye bişey yok o öbeğin altı son noktadır yada yakında kaynak suyu çıkıyorsa yahutta çeşme pınar varsa hemen oralardada yine gömüsü bulunmaktadır.

el işareti

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  faydal_
  Faydalı
 • 0
  k_t_
  Kötü
 • 0
  eh_i_te
  Eh işte
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yorumlar (2)

 1. Iyi günler yüksek bir arazide düz tarlaya konulmuş 5 adet kaya var 4 tane kayadan biraz uzak ve onlardan daha büyük kayanın alt tarafinda sağ el işareti var, 25 metre kadar tam karşında büyük bir yığma var kepçeyle kazdım ama hep taş yığma çıktı, gelişi güzel atılmış taşlar çok uğraştım enek verdim ama bişey çıkmadı, güney batı tarafına doğru çubukla boşluk belirledim 3 metre kadar kazdım yine bir sonuç yok, nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim saygılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.