2

Definede geyik ve karaca işaretleri hem bir biri ile bağlantılı hemde farklılık arzederler bu işaretler eski çağlarda sembol olarak kullanıldığı gibi yakın tarihimizde ermenilerin ve eşkiyalarında kullanmışlığı vardır her geyik veya karaca işareti sizde define algısı yaratmamalı yani hepsi gömü diye değerlendirmek yanlış olur ama yinede böyle bir işareti muhakkak sonuçlandırmak gereklidir. Geyik işareti geneli itabari ile dağlarda dağın zirveye yakın yerlerindeki kayalık alanlarda yada büyük tepeliklerin zirveye yakın yerlerindeki kayalarda görülür.

Definede Geyik ve Karaca İşareti

Karaca işareti ise  genel itibarı ile dere ve gölet kenarlarında ormanlık alanlarda tabanın biraz daha düzleştiği bölgelerde görülmektedir bu iki işaretin birbirlerinden çözümleri farklıdır. Biz ilk önce geyik işaretinden başlayarak çözümlerden bahsedelim.

Definede Geyik İşareti Çözümü

Definede geyik işareti bahsettiğimiz gibi zirveye yakın bölgelerde bulunur işaretin ilk temel öğesi tek değildir mutlaka civarda ya son nokta yada tamamlayıcı bir işaret barındırır bunun için zirveye giden yol varsa patika yol doğrultusunda ilerlerken çevre civar iyi şekilde incelenmelidir. Geyiğin boynuzları bazen yön verir yada ayak yada kuyruk kısmı size gidilecek yön hakkında bilgi ve mesafe vermesi olasıdır çoğunlukla geyik işareti bir mağarayı verir civarda ilk hedef olarak mağaraları tespit etmek ve birden çok mağara varsa mağara iç kısım ve ağızlarında tamamlayıcı son nokta işaretini arayarak yerin kesinliğini elde etmeniz gerekir kimileri geyiğin boynuzlarının mağaradaki labirent ve çok karmaşık yapısını anlatmaktadırlar demektedirler.

Bunları da bilmenizde fayda var bunların dışında geyiğin bir bacağı eksik olabilir bu durumda yakın civarda eksik bacağı tespit edin ve oradan emanetini alın yakınlardadır o bacak kayaları iyice inceleyin bunun yanında ana para için mağara varmı yokmu tespitte bulunun.  Genelde bu işaret eşkiya yada ermeni işaretidir o yüzden çalışmalarınızı dikkatli yapın tuzak olma olasılığı vardır.

Definede karaca işaretide belirttiğimiz gibi ormanlık ve su kenarlarında bulunur bu karaca işaretlerinin mezarı temsil etme olasılıkları yüksektir hemde genç bir kız yani bayan mezarı bun için kara işaretinin çözümü genelde çok uzaklarda değildir işaret ile mezarının arası 100 metreyi geçmez ayrıca ufak gömülerinde habercisidir karacanın poziyonu size yön verecektir oturmuş yada yatmış şekilde ise durum buna göre değerlendirilmeli yatmış tek başına ise mezarı yada gömüsü 2-3 metreyi geçmeyecektir oturmuş pozisyonda ise tahmini 10 metre ile 30 metre arasındadır bazen karaca işaretinin yanına ufak ufak ayak izleri oyulmuş olabilir bu durumda iz sayısı kadar adımlanmalı ve hedef tespit edilmelidir baktığı yönler yada pozisyonu size yön verebilir.

geyik işareti

definede geyik işareti

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  faydal_
  Faydalı
 • 0
  k_t_
  Kötü
 • 0
  eh_i_te
  Eh işte
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yorumlar (2)

 1. bunun dogal olma ımkanı varmı

 2. Merhaba ben murat ben bı tarz buldum ama kayalık bı bakarmisiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.