Ana Sayfa / Define İşaretleri / Definede Göz İşareti

Definede Göz İşareti

Definede göz işareti nadir görülen işaretlerdendir kirpikli yada kirpiksiz olarak iki çeşidi vardır genelde kirpikli gözler güneş işareti ile karıştırılabilmekte fakat dikkatli bakılınca göz olduğunu anlayabilirsiniz.

Definede Göz İşareti

Göz işaretinde gözün baktığı yer çok önemlidir genelde son nokta işaretidir baktığı yerde doğal olmayan bir farklılık muhakak vardır bazen bir mağaraya bakıyorda olabilir ozaman aranan şey mağaradadır hafif bir tepeliğe bakıyorsa orası son noktadır bir kayaya bakıyorsa orası son noktadır kirpikli gözlerde ise kirpik sayısı sayılır ve gözün baktığı yönde adımlanır varılan noktada değerlendirme ve tespit yapılır.

Bunun haricinde göz işareti sizi gözlüyorum görüyorum anlamınada gelmektedir bu durumlarda göz işaretinin altı üstü veya kendisi girişe yapılmış olabilir  

işçiliği fazla zorlu değildir malı kayada yada toprakta olacak diye bir kesinlik yoktur göz işaretinin yanında herhangi başka bir işaret varsa ona göre çözümleme yapılmalıdır göz işareti bir su kaynağına yada su gözesine bakıyorsa parasıda ordadır muhtemelen bir kaya oyularak içine koyup kapatılmıştır.

Bir önceki yazımız olan Definede Koltuk Taşı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazar: Falcon

Falcon
Uzun zamandır define ile hobi olarak ilgilenen araştıran ve define işaretleri çözümlerini hassasiyetle inceleyen bir adam. Her türlü define işaretleri ve avcılığı konusunda engin bilgi deneyimi ile sitemizde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duymaktadır.

Hemen Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optionally add an image (JPEG only)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.