Ana Sayfa / Define İşaretleri / Definede Halka İşareti

Definede Halka İşareti

Define de halka işareti yada daire işaretide diyebiliriz ama genelde bu işareti O harfi işareti ile çok karıştırırlar ilk öncelikle harfin büyüklüğü bellidir yani ebatı O harfi küçüktür ama  halka işareti yada diğer adı ile daire işareti büyüktür buna göre işaretinizin ayrımını yapın.

Definede Halka İşareti

Definede daire işareti çözümü ise şöyle bahsedilebilir bu daire işareti bazen kuyu girişini ama kapalı kuyuyu temsil edebilir çoğu zaman daire yada halka işareti son nokta olarak karşımıza çıkar ya kendisi yada altı üstü yanı giriş olabilmektedir bazen kapatılmış kuyu üstüne halka işaretide yapılır mahzen girişlerinede halka işaretleri yapıldığı görülmüştür bunu genelde kilise manastır gibi kutsal yerlerin mahzen girişlerini belirtmek için yapılmış bir işarettir. Bunların haricinde mağara mahzen gibi yerlerin girişlerinde karşılaşacağınız ufak çember daire birden çok daire iç içe geçmiş daireler çembeler hepsi tuzak işaretleridir dikkatli olunması gerekir.

Özellikle iç içe geçmiş audi araba markasının amblemi gibi olan cemberler çok iyi dizayn edilmiş sıralı tuzak sistemini tasvir ediyor olabilir. Ayrıca kabartma çember işareti yada oyma çember işaretinin çözümde anlamı değişmez. Bazı kaya mezarı girişlerinede bu çember işareti konulmuştur.

kabartma çember işareti

Bir önceki yazımız olan Definede Koltuk Taşı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazar: Falcon

Falcon
Uzun zamandır define ile hobi olarak ilgilenen araştıran ve define işaretleri çözümlerini hassasiyetle inceleyen bir adam. Her türlü define işaretleri ve avcılığı konusunda engin bilgi deneyimi ile sitemizde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duymaktadır.

Soru Var

  1. Avatar

    Bır demır halka kaya da var.bonun belgesı varmı

Hemen Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optionally add an image (JPEG only)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.