Önemli Haber
Ana Sayfa / Define İşaretleri / Definede Kaplumbağa İşareti

Definede Kaplumbağa İşareti

Definede kaplumbağa işareti nerede ise tüm eski milletler kullanmışlardır bunlara Türklerde dahil hatta bir kaç Türk kağan mezarı vardır kaplumbağa şeklinde kaplumbağa işareti iki şekilde yapılmıştır birincisi kayalar kaplumbağaya benzetilerek ikincisi ise kayaya kaplumbağa işareti çizilerek oyularak yada kabarma halinde. Bulunduğu yerler genelde dere yataklarına yakın bölgelerdedir yani yakınlarda çoğunlukla su vardır. Kaplumbağa işareti kaplumbağa hayvanı tasvir edilerek yapılmıştır yani yaşam şekli ile ölen kişinin benzerliği neticesinde mezarı kaplumbağa işareti ile tasvir edilmiştir.

Kaplumbağa İşaretinin Çözümü

Kaplumbağalarda dikkat edilmesi gereken ilk şey kuyruğunun olup olmadığıdır çünkü çözüm mantığı buna göre kurgulanır kuruğu yoksa kara kaplumbağası tasvir edilmiştir eğer kuyruğu varsa su kaplumbağası tasvir edilmiştir. İlk öncelikle kara kaplumbağasından başlayalım kuyruksuzdur genelde rastlanan işarettir kaya benzetme şeklindedir çoğunlukla mezarları ya kendinde yada arka kısmında veyahutta 10 metre civarı ön tarafında zeminde kaya altında olmaktadır.

Definede Kaplumbağa İşareti

işçiliği zordur biraz ayrıca genelde kaplumbağa işaretlerinin müjdeleri vardır muhtelif yerde bun için ilk öncelikle kaplumbağa işareti incelenmeli varsa kasası açılıp alınmalıdır bazen yakınlarda yumurta gibi ufak taşlar bulunur o yumurtaların her birinin içerisinde birer sikke olmaktadır altındır çoğunlukla. Kara kaplumbağasında baş kısmı çok önem taşır baktığı nokta iyi incelenmelidir bir kayaya bakıyorsa mezarı oradadır  bir mağaraya bakıyorsa mağara içerinde mezarı ve parayı bulabilirsiniz bazende ki Türkiye de buna çok rastlanır kaplumbağa bir taş veya toprak yığmaya bakar bu bir tepeden başka bir tepeyede olabilir.

Birde su kaplumbağası vardır kuyrukludur muhtemelen suya yakın bir yerdedir burda şunlara dikkat edin dere varmı dere var ise kaplumbağanın baş kısmınamı bakıyor kuyruk kısmınamı kuyruk kısmı ise kaplumbağanın kendisinde müjdesi ve hemen önünde mezarı bulunmaktadır önü derken tabi baş kısmı tarafında 10 metre araştırılmalı eğerki dere baş kısmına bakıyorsa kuyruk kısmı yani arka tarafında tahmini 50 metrede mezarı vardır ve dere ile kaplumbağa işareti arasında bir kayada müjdesi bulunur.

Ayrıca şunlarıda bilmenizde fayda vardır etrafta dere yada görünür bir su yoksa muhtemelen oralarda bir kuyu olmalıdır kapalı bir kuyu onu tespit etmelisiniz işçiliği ağır olan bir işarettir çözümü aslında zorlu değildir çevreyi dikkatlice gözlemler ve inceler iseniz kolaylıkla tespitte bulunabilirsiniz. Su kaplumbağasında yumurta şeklinde kayalarda kasalar varmı kontrol edin. Sizlere aşağıda bazı kaplumbağa işaretleri resimleri paylaşıyorum takıldığınız öğrenmek istediğiniz birşey varsa alttaki yorum bölümümüzden sorabilir yada konuya katkıda bulunabilirsiniz.

definede kaplumbağa kaplumbağa define
kaplumbağa işareti oyma kaplumbağa işareti

Bir önceki yazımız olan Definede Koltuk Taşı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazar: Falcon

Falcon
Uzun zamandır define ile hobi olarak ilgilenen araştıran ve define işaretleri çözümlerini hassasiyetle inceleyen bir adam. Her türlü define işaretleri ve avcılığı konusunda engin bilgi deneyimi ile sitemizde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duymaktadır.

102 Sorular

 1. Avatar

  Kaplumbağanın bir ayağı düz bir ayağı ters bu neyi ifade ediyor?

 2. Avatar

  Büyük bi taş var kaplumbağaya benzetilmiş bilaç metre ilerde 3 tane yumurta gibi büyük taşlar var mali nerde olablir

 3. Avatar

  Ben buldum buna benzer bir yapı.

 4. Avatar

  ben erhan kaplumbağa nedir

 5. Avatar

  Selam beyefendi bir sorum olacaktı bir kaplumbağa resim var kayada nasıl çözeriz acaba tşkler

 6. Avatar

  Bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. Geçen bir yerde bu şekilde bir yerle karşılaştım araştırıken buralara geldim .

 7. Avatar

  Hocam elimde bir kayadan yapma kaplumbaga var ilgilenirseniz fotoyu atacam teşekkürler.

 8. Avatar

  Ustadim boyu 70 cn eni 40 cm kaplumba bulduk basinin baktigi yerde onunde duvar seklinde 80×50 cm seklibde kayadan orme duvar var 3 metre onunde gine baktigi yerde 3 metre civari derenin icibde 1 metreye 3 metre suyun icinde duz bir kaya var yardimci olursaniz sevinirim

 9. Avatar

  Bende taş kaplumbağa işareti var hocam eski Ermeni
  Yerleşkesine yakın sayılır
  Kafa kısmı kuzey doğu yönüne bakıyor
  Kuru dere var o yönde ve tümsek hakim tepe bulunuyor

 10. Avatar

  Bunun la ilgili yorum istiyorum um

 11. Avatar

  Yardımcı olabilirmisiniz

Hemen Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optionally add an image (JPEG only)