Ana Sayfa / Define İşaretleri / Definede Koç Boynuzu

Definede Koç Boynuzu

Define işaretlerinden en sık rastlanılanların başında koç boynuzu simgesi gelmektedir. Define bölgesinde sıklıkla görülen koç boynuzu simgesi, define avcılarının dikkat etmesi gereken işaretlerin başında geliyor.

Koç Boynuzları ne anlama gelir?

Koç boynuzları aşağıdaki anlamlara gelir:

  • İtibar
  • Azim
  • Güçlü Önderlik
  • Güçlüklerle Baş Etme
  • Başa Çıkma Duyguları ve Unsurları Bu Define İşareti İle Anlatılır.

Yaşanan ve geçici dünya ve yaşanacak ebedi dünya arasında bir yükselişin anlatımı koç boynuzları sembolünde, ortada yükselen üçgenle verilmiştir. Bu aynı zamanda liderlik ve sürülerin başında yöneticilik düşüncesinin de şekilsel enfes bir ifadesidir.

Definecilik işiyle uğraşı verenlerin sadece bunda değil; bütün boynuz sembollerinde düşündükleri ilk şey; bu sembolde bir paranın (definenin) bulunduğudur.

Sembol bize güçlü ve lider olan bir yiğit kişinin gömülme alanı yani mezarı olabilir. Bizim burada söyleyeceğimiz çok fazla bir şey yoktur. Kişinin belki mezar armağanları bulunabilecektir.

Etrafı iyice gözlemlemeli, alana hakim tepelerden etrafı kolaçan etmeliyiz. Bu sembol, o yörede güçlü bir hükümdar kadar hakim bir kişinin hazine varlığına delalet edebilir.

 

Bir önceki yazımız olan Definede Yıldız İşareti başlıklı makalemizde Define işaretleri ve manşet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar: Falcon

Falcon
Uzun zamandır define ile hobi olarak ilgilenen araştıran ve define işaretleri çözümlerini hassasiyetle inceleyen bir adam. Her türlü define işaretleri ve avcılığı konusunda engin bilgi deneyimi ile sitemizde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duymaktadır.

Hemen Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optionally add an image (JPEG only)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.