Ana Sayfa / Define İşaretleri / Definede Örümcek İşareti

Definede Örümcek İşareti

Definede örümcek işareti, sıklıkla karşılaşılmayan bir semboldür. Örümcek sembolü, güneş sembolü ile sıklıkla karıştırılmaktadır. Gözlemcinin, bu sembolü teşhis ederken dikkatli bir gözlem yapmasında çok fayda görüyorum.

Anadolu’da kayalar üzerinde örümcek işareti ile karşılaşılabiliyor. Bize gelen sorularda bu sembolün ne anlama gelebileceği sıklıkla soruluyor. Unutulmaması gereken, sembolün yorumlanmasında ek bilgiler ve çevrenin durumunun çok önemli olduğu hususudur. Bu ayrıntıyı lütfen unutmayın.

Örümcek sembolü, sabır ve çalışkanlığı simgeler. Bu işaretin olduğu yerde sabırlı bir sanaatkarın el işçilikleri ya da el emeğinin karşılığı güzel bir şekilde gizlenmiş olabilir. Genel amanda çok anlam yüklenilmese de, defineciler örümcek sembolüne çok dikkat ederler. Bu alanda hazine olma olasılığını yüksek görürler.

Tüm bu yorumlarda örümcek sembolünün ayak sayısı, büyüklüğü, gösterdiği yön, ek semboller, örümcek türü ve ayak biçimi gibi birçok farklı etmen etki etmektedir. Bu nedenle her vakaa kendine münhasır ve tek tek değerlendirilmelidir.

Kayalarda ve iç tabakalarda sıklıkla görülen örümcek fosillerini işaretlerle karıştırmamak da çok önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Definede Sansar İşareti başlıklı makalemizde Define işaretleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar: Falcon

Falcon
Uzun zamandır define ile hobi olarak ilgilenen araştıran ve define işaretleri çözümlerini hassasiyetle inceleyen bir adam. Her türlü define işaretleri ve avcılığı konusunda engin bilgi deneyimi ile sitemizde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duymaktadır.

Hemen Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optionally add an image (JPEG only)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.