İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Define İşaretleri

Definede Tehlike İşaretleri


+ - 0

Define arayanların en çekindiği konuların başında tılsım ve tuzaklar yer almaktadır. Definelerin yerlerini işaret eden semboller kadar, araştırmacıları ve meraklıları saklı hazinelerden uzak tutmak isteyen işaretler de araştırmacıların karşısına çıkmaktadır.

Define alanlarında yer alan tehlike işaretlerinin kimi gerçek tuzakları ifade ederken, kimisi yanıltma, kimisi de aldatma amaçlı yerleştirilmektedir.

Bu işaretlerin yer alma amacı, definecinin tecrübe, birikim ve bilgi birikimine göre her alan özel ve tek vaka olarak incelenmelidir. gerekirse aramalara ara verilip gerekli yaşamsal önlemler alınmalı, gereksiz tehlikelere atılınmamalıdır. Maalesef bazı define araştırmacıları geri dönüşü olmayan zararları bu uyarılara kulak asmamaları nedeniyle yaşayabilmektedir.

Definede tehlike sembollerinin yorumları herkes tarafından anlaşılması ve bilinmesi gereken en önemli işaretlerin başında gelir. Kabul edilmiş bir gerçektir ki, hazine ancak canlı bir kişi tarafından bulunabilir. Bu uyarılara kulak asmak can güvenliğiniz için çok önemlidir.

Başlıca Tehlike İşaretleri ve Anlamları:

 

Yorum Yap