16

Balık işareti bilinmelidirki suyun olduğu yerlere yakın veya içerisinde bulunur yani ırmak, gölet, küçük dere, şelale, çeşme, kaynak suyu ve kuyu gibi yerlerde bulunmaktadır bir yerlerde balık işareti varsa mutlaka su olmalıdır. Balık işareti hıristiyanlık önceside oldukça benimsenmiş bir işarettir bereketi bolluğu simgelemiştir. Türkiyede çokça rastlanılan işaretlerdir ve bu işaretlerin %90 define işaretidir bazı yerlerde süsleme olarak kullanıldığı için onları defineye katmıyoruz. Bazen balık işareti bir haritaya götürebilir bu harita ilede defineye ulaşabilirsiniz.

Definede Balık İşareti

Balık işareti çözümü için öncelikle balığı iyice ineceleyin gözleri belirginse ve baktığı yer veya yön görünüyorsa balığın boyunu ölçün ve her cm 1 adım gelecek şekilde ilerleyin geldiğiniz noktada giriş için bir inceleme yapın balık işareti genelde mahzen yani bir odaya götürür bazı yerlerde kesinlikle toprakta olur demişler ama hayır kimisi dikey kayalık içinde oda kimisi toprak içerisindeki mahzenlerde malı bulunmuştur bu balığın nereye götürdüğüne göre değişmektedir yani balık işareti kuyuyu vermişse kuyunun içerisinde dir para eğer çeşmeyi vermişse çeğşme yakınlarında toprakta veya kaya içerindedir parası dere kenarlarında ise bu işaret topraktada olabilir dikey kayalıktada yine şelalede ise aynı durum geçerlidir yani sakın olaki o sözlere bakıp kendinizi toprak altına adapte etmeyin.

Balık İşaretinin Çözümü

Balık işaretinin yanında herhangi bir işaret varsa ona göre hareket edin bazı balık işaretlerinin yanlarında murc oyması vardır ve bu işaretler dereye yakın olmayan bölgelerde çıkmaktadır o zaman bu durum oralarda bir kuyuyu elevermektedir fakat açıkta kuyu yoksa kuyunun üzeri kapatılmış olabilir bunuda ancak boşluk tespiti ile bulabilirsiniz. Yinede kuyunun bulunduğu noktaya gitmek için murc oyması ile balığın mesafesini ölçüp oyma yönünde adımlayın. Balık işareti dere göl gibi yerlerde rastlamışsanız balığın baktığı yöne ve kuruğuna dikkat edin eğerki kuyruk kısmı V oluşturmuş ise V açısı istikametinde balığın boy ölçüsü kadar adımlamak gerekir eğer toprak zemine vardıysanız toprak altında saklı bir mahzen olmalıdır yok dik veya büyükçe bir kaya parçasına rastladıysanız yine ya kaya altına oda veya içerisinde bir oda olmalıdır.

– Balık işaretinin derenin içerisinde sular çekilmiş ve bir kayada balık işareti ortaya çıkmış ise bu çok önemli bir durumdur böyle bir işaret kesinlikle güzel bir definenin habercisidir yalnız işçiliği ağır olacaktır  dikkat edin yerdeki bir kayada olması gerekmekte şöyle alttaki resime benzer bişey yani

balık işareti

Yerde su çekilmiş ve böyle bir işaret görürseniz yapmanız gerekenleri adım adım anlatacağım dikkatlice okuyun çünkü bu işaret büyükçe bir definenin habercisidir ilk öncelikle balığın yönü ne tarafta suyun akıntısına tersmi baş kısmı ona bakıyoruz ters ise bulunduğu alanda suyun altında oda vardır üstü kula taşla kapanmış yıllarcada üstü dolmuştur peki bunu nasıl yapıyorlar yani suyun içine nasıl inşaa etmişler diyeceksiniz bu biraz ilerde suyun yatağını değiştirmiş olmaları lazım dikkatlice gözlemleyin su yatağı değiştirilmişmi çok eskide olsa akarın yeri değiştirildimmi yeri belli olur baktınız akarda değişmiş yani yatağı değiştirilmiş suyun bu durumda balığın olduğu alanda boşluk tespitini yaparak net olarak odayı tespit ediyorsunuz daha sonra sizinde yapacağınız aynen su yatağını değiştirmek olacaktır sonrası işçilik bildiğiniz türden.

Şimdi ikinci olasılığa geçiyorum yine suyun azaldığı zaman bir balık işaretine rastladınız bu durumda yine balığın yönüne baktınız suyun akarı yönünde yani tersine değil bu durumda balığın baktığı yönde bir kayaya yada kuyruğunun baktığı yönde bir kayaya denk geliyordur o kayada parası var demektir ki bu şekilde kayanın içinden parası alınmışlığı vardır. kimisi yine suyun içerisinde büyükçe bir kaya oluyor kimiside suyun kenarında duvar gibi bent olan bir kaya oluyor.

– Bir diğeride dere kenarında balık işareti aşağıdaki resime benzer bir işaret

definede balık

Burdada balığın baktığı yönde dere geçiliyor yani balığın karşı istikametinden düz kesme bir taşta kasa halinde parası alınmıştı mesafe tahmini 60 metre civarı idi yani demek istediğim balığın baktığı yön çok önemlidir ve kesinlike unutmayınızki parası sudan çok uzakta değildir yani balık işaretini görüpte dereyi bırakıp parasını tepelerde dağlarda aramayın.

Önemli: Defineci arkadaşlar bildiğiniz gibi balık işareti suya yakındır ve parasıda suya yakındır bu sebepten yer tespiti yaptığınızda oda yada mahzeni tespitinden sonra su tuzağı olma ihtimaline dikkat ediniz çünkü suya yakın yerlerde su tuzağı çıkma olasılığı oluyor bunlar olmuş şeyler.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  faydal_
  Faydalı
 • 0
  k_t_
  Kötü
 • 0
  eh_i_te
  Eh işte
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yorumlar (16)

 1. Bende çok iyi balık işareti var çözemiyorum bana ulaşın

 2. Hac ve balık olan bir foto var yardımcı olabilirseniz bana bir ulaşınn

 3. Bende oyma bir balik isareti var ama isareti çözemiyoruz yardimci olurmusunuz

 4. Merhaba hocam bende 2 ayak yanyana ve sol ayakta 6 parmak var sağ ayaktada ortasında ufak 5cm uzunluğunda haç var bunlar ne anlama geliyor

  • Altı parmaklı ayak işaretlerde birde el işareti olması gerekir ve elin 2 sinin ortasında yön verici 2 ci bir İşaret olmalı o işareti bul birdaha konuşalım

 5. Selam hocam bende çok güzel balık ve daha başka çok güzel işaretler var bana ulaşın hocam 05339687175

 6. Hocam bende iki balik ayni yönde üçüncü en ondeki baligin yönü geri dönmüş bir isaret var anlami nedir

 7. Kolay gelsin bende ormanda gezerken bunlara rastladim varmidir birseyker

 8. Kayadaki kapak olabilirmi

 9. Bu uzaktan cekilmis

 10. Buda uzaktan cekilmis hali tasin ustunda 3 nokta cizgiker var sanki

 11. Cevap veren varmi kapakmidir bu

 12. Balık işareti nasıl çözülür detaylı bilgi

 13. merhaba benim kendimin tespit ettiği kayanın alt kısmında balık işareti onun 2m aşğısında V işareti bulunuyor yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.