1. Anasayfa
 2. Define İşaretleri

Definede Ters V İşareti


2

Definede ters V işareti  genel olarak yön ve mesafe verici bir işaret olarak kullanılmıştır.  Sağda solda V işareti 5 adım ilerde hazine var diyenlere aldırış etmeyin. Hiçbir hediye böyle basit paylaşılmaz ve saklanmaz!

Ters V işareti her toplumda kullanılmış bir işarettir çoğunluk oyma olarak karşımıza çıkmaktadır. Ters V işaretinin farklı çeşitleri olabilir:

 • iki ucu eşit ters V işareti,
 • bir ucu kısa  ters V işareti,
 • ters V işareti karşısında murc oyması

Ters V işareti  her zaman açık belirtilmez bazen gizlenir. Balığın kuyruk kısmında bazen yılanın çatallı dilinde bazen insan figürünün kol açısı olarak karşımıza çıkabilmektedir. Tüm bu genel özellikleri, ters V işaretini düz V işareti ile birlikte defineceğin merkezine almaktadır.

Ters V işaretinin Çözümü 

Ters V işaretine en çok rastlanan alanlar dere kenarları ve yol ayrımlardır. Ters V işaretinin %90 ı kayaya yapılmıştır. Ters V işaretinin iki ucu eşit ise iki açık ucun arasını ölçün her çıkan cm 70 cm lik adımlarla ters V işaretinin açık ağız kısmında ilerlenir.

Vardığınız noktayı güzelce inceleyin eğer boşluk tespit etme yönteminiz varsa boşluk tespitinde bulunun. Sivri uca değil, açık uca yönelin, aldatmacaya gelmeyin!

Ters V işaretinin Pozisyoları 

Ters V işaretinin posizyonları çok önemlidir arkadaşlar. Ters V işareti zeminde ise yani yatay ayağımızın altına gelecek şekilde ise hedef muhtemelen biraz uzağa düşecektir.

Not: Sevgili defineci arkadaşlar dikkat etti iseniz yazılarımda hep varılan noktayı inceleyiniz diyorum çünkü V işareti çoğu zaman yardımcı işaret olarak verilmiştir. Son noktayı verdiğide olmuştur özellikle dikey olanlarında son nokta olayı çoktur. Bu sebepten vardığınız alanı iyi inceleyin başka bir işaretle sizi son noktaya götürecek olabilir.

V işareti bir tarafı uzun çözüm

V işareti çözümü

V işareti bir tarafı uzun çözüm

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  faydal_
  Faydalı
 • 0
  k_t_
  Kötü
 • 0
  eh_i_te
  Eh işte
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
İlginizi Çekebilir
Definede v işareti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yorumlar (2)

 1. 23 Ağustos 2018

  Bende Bir tane ters ^ var sivri tarafı ‘nda murc ucu kadar
  Delik. V ‘nin ortasında da + var . Bu işaret li kaya ‘nın dibi eşşek semeri gibi oval ve aşağıya doğru 3 basamak mevcut. Ne aramalıyım, ne çıkar karşıma. Işim zor mu kalay mıdır

 2. merhaba
  altta gonderdigim resim icin calisma yapilabilirmi zormudur .
  tesekkurler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.