1. Anasayfa
 2. Definecilik Klavuzu

Karlı Alanda Define İşaretleri


0

Kar yağışı, birçok define işaretinin kaybolmasına neden olmakta. Fakat başka zamanlarda gözlemlenemeyen birçok sembolün ve ipucunun çıkması da karlı zamanlarda olmakta. Eğer uygun ekipman ve donanımınız varsa, kış aylarında kar yağışı altında ve kar örtüsü olduğu dönemde define işaretlerini takip edebilir, define bulma çalışmaları yapabilirsiniz.

Kar tutmayan alanlara define işaretleri takipçileri çok dikkat etmeliler. Tabiki bu zorlu doğa koşullarına uygun araç ve ekipmanlar şart.

Karlı alanda define arama

Kar lapa lapa yağdığı zaman, define alanında iyi gözlem yapılmalı; farklılığa neden olan bir bölge var mı? Kar tutmayan ya da yağışın yönünü bozan alanlar mevcut mu? Bunlar hep işarettir. Üstelik diğer mevsimlerde bulunamayacak ve gözlemlenemeyecek define işaretler.

Define bulmak için çalışan arkadaşlar, karın erime hızına da dikkat etmeliler. Bir bölgede hızlı kar erimesi varsa, o bölgenin altında sıcak bir alan olması yüksek bir ihtimaldir. Bu sıcaklığın kaynağı ise muhtemelen define izleri ile işaretlenmiş bir armağan olacaktır.

Bakır, altın gibi metaller, kar altında toprakta farklı etkilere neden olabilirler. Kar yağışı sonucu boşluklarda ve gizli mahzenlerde çöküntüler olabilir, yeni define işaretleri ortaya çıkabilir. Tüm bu izler iyi takip edilmeli, dikkatlice incelenmelidir.

Karın yığınlaştığı bir bölge mi var? Acaba kar yığınını o alana toplayan bir etki mi söz konusu? Bunlar gören gözler için inanılmaz izlerdir. Sonbahar ve kış ayları ile ilgili kılavuz için bu yazıyı da mutlaka OKUYUN.

Bu konuda şimdilik ifade etmek istediklerim bunlar. Eğer daha fazla detay istiyorsanız soru bölümünden ulaşabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  faydal_
  Faydalı
 • 0
  k_t_
  Kötü
 • 0
  eh_i_te
  Eh işte
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
İlginizi Çekebilir
sikkelerin-temizlenmesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.