3

Balta işareti genellikle eşkiya gömüleri için kullanılmış bir işarettir bazen ermenilerinde kullandığı olmuştur zaten eşkiyaların bir çoğu ermenilerden oluştuğu içindir sanırım yakın döneme ait balta işaretleri eşkiya ve ermenilere aittir. Eski medeniyetlerde de kullanıldığı olmuştur ama çok nadirdir zaten balta işareti karşımıza çokça çıkan işaretlerden değildir.

Definede Balta İşareti

Eğerki balta işaretine rastlarsanız ilk önce baltanın savaş baltasımı yoksa oduncu baltasımı olduğunu tespit etmek gerekir eğer iki uçlu ise yani sır tarafındada keskin yer belirtilmiş ise ozaman bu savaş baltasıdır muhtemel odurki eşkiya gömüsünü tasvir etmektedir. Savaş baltasının bulunduğu kayanın yakın çevresi iyi incelenmelidir genelde ormanlık arazide bulunur.

Dağlık sarp alanları vardır kapalı mağara yada açık mağara en dikkat edilmesi gereken yerlerdir yakında mahzende kapatılmış olabilir yani içerisinde gömü vardır. Eğerki oduncu baltası ise yani tek tarafı keskin balta ise işaretiniz bu durumda yakında bulunan yaşlı ağaçlara pür dikkat inceleme yapmanız gerekir çünkü içlerine gömü koyulmuş ve kapatılmıştır yani ağaç kovuğuna para saklanmıştır ve ermenilerin işidir biraz dikkatli incelerseniz zaten farkedeceksinizdir.

Hatta dikkat ettiyseniz ülkemizde bazı eski ermeni evlerinin duvarlarında kapılarında veya zil tokmak yerlerinde balta işaretine rastlanır bunlarda önemlidir bu gibi durumlarda evde kuyu ve bağlantılı gizli oda aranmalıdır.

Bazı Balta İşaretleri

balta-isareti

balta işareti çözümü

definede balta işareti

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  faydal_
  Faydalı
 • 0
  k_t_
  Kötü
 • 0
  eh_i_te
  Eh işte
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yorumlar (3)

 1. Bir mağarada istavroz karşısında savaş baltası ve karşı yanındada büyük yuvarlak şeklinde horosanla kapanmış kapak mağarada küle benzeyen gri renkli parlak toz var o tozdan numune aldık ateşte hemen yanıyor ne anlama gelir hocam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.