3

Definede nal işareti çok fazla karşılaşılmayan bir işarettir çoğunlukla ermenilerin kullanmış oldukları bir işarettir ve yine çoğunlukla define ile alakalı bir gömünün habercisidir oldukça değerlidir gömüsü bir çok yerde altını simgelediği söylenmektedir. Bilinmesi gereken iki öneli şey var birincisi asla nal işaretinin parası yanında değildir yani işareti bulduğunuz yerin dibini kazmak gibi birşeyler yapmayın ikinciside bazı nal işaretleri eski dönemde nalbantları temsil etmektedir bunlar define işareti değildir. Bu işarete eşkiya bölgelerinde rastlarsanız bilinki bir eşkiya gömüsünü haber etmektedir çünkü nal işaretini eşkiyalarda sıkça kullanmışlardır.

Definede Nal İşareti

İlk öncelikle işaretinizin nal işareti olduğundan emin olun U işareti ile karıştırmayın bazen karıştırıyorlar nalın şekli bellidir U ile karıştırmayın Nal işaretini çözerken üzerinde eğer çivi varsa çivi sayısı çarpı 10 ağırlığından işaretin altın parası var demektir yani nal işaretinizde 6 çivi varsa 6×10=60 kg altın var demektir bu sebeplerden nal işareti nadir ve değerlidir çözümü pekte kolay sayılmaz hani.

Nal İşaretinin Çözümü 

Nal işareti bulduysanız tek olmaz ikinci bir nal işaretini bulmanız gerekir ikinci nal işareti ilkinden daha küçüktür ikinci işareti bulmak için etrafı güzelce inceleyin kayalara dikkatlice bakın küçük nal işaretini bulduğunuzda bulunduğu taşın altında para olması ihtimali vardır toprakta 1,5 metre kadar kazın yada hiç kazmadan tespit edebiliyorsanız bakın.

Aralardamı define eğer yoksa küçük nal işaretinin açık ağzı yönünde ilerleyin bazen bir kayaya getirir sizi bazende bir mağaraya eğer mağara yada genişçe bir oyuğa götürürse içerde bir taş olmalı para onun altındadır.

Birde metal dedektörü ile nal işaretlerinin bulunduğu kayaları bir yoklayın bazen müjdeler bırakılmaktadır bu taşlara ayrıyetten Nal işaretine bazen ek işaretler yapılabilmekte yanlarına bu gibi durumlarda yandaki işarete göre çözümleme yapmaya devam edin.

definede nal işareti

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  faydal_
  Faydalı
 • 0
  k_t_
  Kötü
 • 0
  eh_i_te
  Eh işte
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yorumlar (3)

 1. Arkadaşlar.sizinle paylaşmak istediğim sırrını çözemediğim bir taş resmini sizinle paylaşmak isterim…

 2. Slm hoca bir bölge atnalı buldum nalın üzerinde cingene cıvisi mi ama normal çivimi çözemedim ilerledim ve sonrada yarım atnalı yanında küçük iki santim böuünda kare kasa ve bir oyna bir cm oyma delik var aynı taşda ve ilerledim ve ikitane aynı taş üzerinde tay nalı buldum bana yardımcı olursanız sevinirim

 3. Bu işaret nedir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.