Ana Sayfa / Definecilik Klavuzu / Eski Mezar Bulma Yöntemleri

Eski Mezar Bulma Yöntemleri

Eski mezarlar, hazine arayanların en çok rağbet ettikleri ve bulmak için farklı yöntemler kullandıkları define alanlarının başında geliyor. Birçok farklı yöntem kullanılarak eski mezarlar bulunabilmektedir.  Bu makalemizde, eski mezar bulma yöntemlerinden bahsetmek istiyorum.

Kadim medeniyetler, ölülerini diğer hayata uğurlarken çeşitli ayinler ve özel mezar alanları tasarlamışlardır. Bu konuda aşağıdaki makalelere göz gezdirebilirsiniz:

Hazine arayanların ilk hedefinde, içi armağanlarla dolu bir mezar bulma hayali her zaman olur. Peki eski mezarlar nasıl bulunur? Madde madde yazmak istiyorum:

1)Define işaretleri: Eski mezar bulma konusunda en klasik cevap define işaretlerini takipe tme olacaktır. Semboller, iyi analiz edilirse araştırmayıcı eski mezarlara kolaylıkla ulaştıracaktır.

2)Teknolojik ekipmanlar: GPR, EM ve rezistivite cihazlarla eski mezar taraması yapılabilir.

3)Çubuklar: Uygun çubuklarla, doğru yöntemlerle boşluk ve mezar tespiti kolaylıkla yapılabilir.

4)Demir Mil: Yüzey mezarlarının tespitinde demir mil kullanılabilir.

5)Arazi Gözlemi: Kar tutmayan, kar birikmeyen, çevreden farklı bir durumda bulunan, düzleştirilmiş bir yüzeye sahip kayalar, farklı doğa şeklleri, yapay birikintiler… Arazi gözlemi ve taraması, eski mezar bulmada olmazsa olmaz. Deneyimli bir göz, birçok farklı etmeni harmanlayarak sizleri doğru hedefe kolaylıkla götürebilir.

Evet arkadaşlar bu yazımızda yer altında veya kaya içinde olabilcek eski mezarları nasıl bulabileceğimizi anlatmaya çalıştım. Bu konuda herhangi bir soru ya da merak ettiğiniz husus varsa yorum kısmından iletebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gömü Bulma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazar: Falcon

Falcon
Uzun zamandır define ile hobi olarak ilgilenen araştıran ve define işaretleri çözümlerini hassasiyetle inceleyen bir adam. Her türlü define işaretleri ve avcılığı konusunda engin bilgi deneyimi ile sitemizde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duymaktadır.

Hemen Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optionally add an image (JPEG only)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.